جریمه های داربی تهران مشخص شد

دربی حق نشر عکس mehr
Image caption استقلال در آخرین داربی با نتیجه دو بر صفر پرسپولیس را برد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، احکام و احضاریه های مربوط به شهرآورد فوتبال تهران را صادر کرد.

دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال از هفتمین هفته لیگ برتر فوتبال ایران، در روز بیست و پنجم شهریور در ورزشگاه آزادی تهران با نتیجه دو بر صفر به نفع استقلال پایان یافت.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احکام و احضاریه های صادره از سوی کمیته انضباطی این فدراسیون برای دو باشگاه پر طرفدار فوتبال ایران را منتشر کرده است.

براین اساس، باشگاه استقلال به علت پرتاب سنگ و اشیای متفرقه تماشاگران این تیم، به پرداخت هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

استقلالی ها همچنین به علت تاخیر سه دقیقه‌ای برای ورود به زمین در نیمه دوم، به پرداخت دوازده میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

باشگاه پرسپولیس هم به علت رفتار تماشاگران این تیم و استفاده از الفاظ رکیک نسبت به داور مسابقه، به پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

پرویز مظلومی سرمربی استقلال به دلیل "مداخله در روند مسابقه" و اعتراض به یکی از بازیکنان تیم مقابل، به پرداخت مبلغ بیست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، از علی کریمی کاپیتان پرسپولیس به علت تمکین از دستورات داور مسابقه و مجتبی جباری بازیکن تیم استقلال به علت بروز رفتار شایسته و بازی جوانمردانه قدردانی کرده است.

این کمیته در گزارش خود تاکید کرده است که آرای صادره در کمیته استیناف، قابل تجدید نظر است.

این کمیته در حکمی دیگر طبق گزارش های داور و نماینده ناظر دیدار تراکتورسازی تبریز با نفت تهران که بیست و چهارم شهریور برگزار شد، تیم تراکتورسازی را به علت "ایجاد مزاحمت" برای دروازه بان تیم نفت تهران و شعارهای اهانت آمیز همراه با پرتاب اشیای مختلف از سوی تماشاگران این تیم به پرداخت مبلغ پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

کمیته انضباطی اعلام کرده است؛ امیر قلعه نوعی سرمربی تراکتور سازی به علت اعتراض و اهانت به داور با وجود تذکرات قبلی به توبیخ کتبی با درج در پرونده و پرداخت مبلغ پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

حسین کعبی بازیکن تیم فوتبال راه آهن ری هم برای ادای توضیح درباره مصاحبه ای که با یکی از روزنامه ها انجام داده باید در این کمیته حاضر شود.

کعبی در آن مصاحبه درباره روند انتخاب بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران ابهاماتی را مطرح کرده بود.

مطالب مرتبط