كنفدراسيون فوتبال آسيا سپاهان را بازنده اعلام کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption سپاهان در دیدار رفت، السد را 1-0 شکست داده بود

در پی شکایت تیم السد قطر به حضور بازیکن محروم در ترکیب تیم سپاهان اصفهان کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از بررسی مستندات، نتیجه بازی را به سود نماینده فوتبال قطر تغییر داد.

بنا بر اعلام این فدراسیون، نتیجه بازی سپاهان اصفهان و السد قطر ۳ بر صفر به سود تیم قطری تغییر کرده، زیرا نماینده ایران از بازیکنی استفاده کرده که دو اخطاره بوده و حق همراهی تیمش را نداشته است.

رحمان احمدی دروازه بان سپاهان به دلیل حضور در زمین مسابقه، یک جلسه از همراهی سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا محروم شده است.

این مسئله برای تیم ملی امید فوتبال ایران در رقابت های مقدماتی برای صعود به المپیک لندن نیز پیش آمده بود. تیم امید ایران در بازی با عراق، از کمال کامیابی نیا بازیکن محروم استفاده کرده بود.

با تکرار این ماجرا برای سپاهان، این تیم حالا برای صعود به دور بعد باید در زمین تیم السد، با ۴ گل بر رقیب خود غلبه کند. نتیجه ای که از نگاه کارشناسان فوتبال، رقم خوردن آن تقریباً غیر ممکن به نظر می رسد.

بازی این دو تیم، از دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با برتری ۱-۰ سپاهان به پایان رسیده بود.

امید ابراهیمی هافبک جوان سپاهان با شوتی سرکش در دقیقه ۱۳ تک گل شاگردان لوکا بوناچیچ را به ثمر رساند.

اما حضور ۹۰ دقیقه دروازه بان دو اخطاره در زمین، ضمن پاک کردن گل برتری سپاهان، رای به برتری ۳-۰ السد قطر داده است.

علیرضا رحیمی مدیر عامل باشگاه سپاهان در باره این رای می گوید: "قطعاً به این حکم اعتراض می‌کنیم. با وکیل باشگاه هماهنگ کردیم که اعتراضمان را بنویسد و قضیه را پیگیری کند. چرا که ما نیز حرف برای گفتن داریم."

هوشنگ نصیرزاده از کارشناسان داوری در فوتبال ایران گفته است که اگر سپاهانی ها بازی برگشت را ۳-۰ ببرند، به خاطر به ثمر رساندن "گل های حقیقی" در برابر گل های مجازی حریف، احتمالاً راهی دور بعد خواهند شد.

اما حسین عسگری نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران با رد این موضوع گفت: "سپاهان باید السد را با بیش از سه گل اختلاف شکست دهد. زیرا در فوتبال چیزی به نام "گل مجازی" وجود ندارد."