فرهاد مجیدی از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد

فرهاد مجیدی حق نشر عکس MEHR
Image caption فرهاد مجیدی کاپیتان تیم فوتبال استقلال و عضو تیم ملی فوتبال ایران

فرهاد مجیدی کاپیتان تیم فوتبال استقلال و عضو تیم ملی ایران با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران، از بازی ‌های ملی خداحافظی کرد.

این بازیکن ۳۵ ساله در حال حاضر با هفت گل زده پس از ایمان موسوی از باشگاه نفت تهران، در رده دوم جدول گل‌زنان لیگ برتر قرار دارد.

مجیدی از ۱۸ سالگی و دوران سرمربیگری محمد مایلی کهن در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. او برای تیم ملی ایران ۴۵ بار به زمین رفت و ۱۰ بار نیز گلزنی کرد.

مجیدی در سال ۲۰۰۰ و در بازی خداحافظی آنتون پولستر ستاره فوتبال اتریش، دروازه تیم ملی فوتبال این کشور را باز کرد. او سپس فوتبال اروپا را نیز با تیم راپید وین تجربه کرد.

مجیدی پس از مدت ها دوری از تیم ملی که خود در نامه خداحافظی اش به آن اشاره کرده است، پیش از این و در آستانه جام ملت های آسیا به تیم ملی دعوت شد اما به فراخوانی افشین قطبی پاسخ منفی داد.

با حضور کارلوس کی روش در فوتبال ایران، مجیدی برای همراهی تیم ملی اعلام آمادگی کرد. مجیدی ۹۰ دقیقه در تهران مقابل اندونزی به میدان رفت. او در دیدار مقابل قطر نیز برای دقایقی بازی کرد. کارشناسان فوتبال، عملکرد او را در هر دو مسابقه خوب ارزیابی کردند.

فرهاد مجیدی در توضیح این تصمیم می‌گوید که نمی‌خواهد کاری که با او در جوانی شد، با دیگر بازیکنان جوان فوتبال ایران تکرار شود و به همین خاطر از فوتبال ملی خداحافظی می کند.

اشاره او به دورانی است که به رغم گلزنی های بی وقفه در لیگ امارات، مهاجمان مسن در ترکیب تیم ملی ایران با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ به میدان می رفتند.

در نامه‌ مجیدی به علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران آمده است: "با توجه به برگزاری جام جهانی در سال ۲۰۱۴ و عدم حضور احتمالی اینجانب در آن مسابقات به دلیل وضعیت سنی‌ام و حضور جوانان توانمند، جویای نام و مستعد، علیرغم میل باطنی از ادامه حضور در تیم ملی عذرخواهی می‌کنم."

مجیدی تاکید کرده است که حضور در تیم ملی و شاگردی "استادی چون کارلوس کی روش" برای او افتخاری است که همیشه در زندگی ورزشی اش ‌ماندگار است.

مجیدی از چند مهاجم جوان نیز نام برده است که به عقیده او می توانند از فوتبال ایران دفاع کنند. او به کریم انصاری فرد، میلاد میداودی، ایمان موسوی، محمد نزهتی و میلاد زنیدپور اشاره کرده است.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران هنوز واکنشی به خداحافظی فرهاد مجیدی نشان نداده است.