کی روش: مشکل دژآگه را حل کنید

کی روش حق نشر عکس kk
Image caption کی روش نام چهل و پنج بازیکن را برای بازی ایران و بحرین اعلام کرده است

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از مسئولان این کشور درخواست کرد که مشکل اشکان دژآگه را حل کنند.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، کی‌روش درجلسه مشترک فدراسیون فوتبال و مسئولان نظامی گفت: "ما در بازی های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به همه بازیکنانمان احتیاج داریم و با توجه به بازیکنان مشمولی که داریم نیازمند کمک و هماهنگی مسئولان نظامی هستیم."

او گفت که برای ما سخت است که در گذرنامه دژاگه تنها یک مهر ورود وجود داشته باشد و او فقط سه ماه در ایران باشد و تنها یک بار بتواند از ایران خارج شود.

به گفته سرمربی تیم ملی، علاوه بر دژاگه چند بازیکن ایرانی الاصل دیگر در بلژیک و سوئد نیز هستند، اما شرایطشان شبیه به شرایط اشکان دژاگه است.

در ادامه جلسه محمد نبی دبیر فدراسیون هم گفت: "در کنگره ۲۰۱۰ فیفا برخی از فدراسیون ها از جمله فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد حضور بازیکنانی را در تیم های امید و بزرگسالان دادند که پیش از آن در رده جوانان و نوجوانان تیم کشوری دیگر بازی کرده بودند اما ملیتی دیگر داشتند."

به گفته آقای نبی پس از موافقت فیفا با این پیشنهاد، شرایط حضور دژآگه در تیم ملی فراهم شد.

کارلوس کی روش روز ۳۰ شهریور سالجاری اسامی ۴۵ بازیکن را برای بازی مقابل تیم ملی فوتبال بحرین اعلام کرد که نام اشکان دژآگه نیز در میان آنان دیده میشد.

دژآگه پیش از این هم یکبار برای حضور در جام ملتهای قطر از سوی افشین قطبی، سرمربی سابق ایران دعوت شده بود اما به دلیل حضور در تیم باشگاهی خود رد کرده بود.

آقای دژآگه هم اکنون عضو تیم وولفسبورگ آلمان است

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود از مرحله اول گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا، روز ۱۹ مهر در تهران در مقابل بحرین قرار خواهد گرفت.

تیم ایران در دو بازی قبلی خود اندونزی را ۳-۰ شکست داد و مقابل قطر به تساوی ۱-۱ رسید.

ایران در حال حاضر با ۴ امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به بحرین در صدر جدول گروه E قرار دارد.

مطالب مرتبط