ماتیچ: مسئولیت شکست تیم بسکتبال ایران با من است

ماتیچ حق نشر عکس tt
Image caption ماتیچ می گوید که علاقه مند به ادامه همکاری با تیم ایران است

وسلین ماتیچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران می گوید که مسئولیت شکست تیم ایران در برابر اردن و ناکامی در تکرار عنوان قهرمانی در جام ملتهای آسیا را می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ماتیچ روز چهارشنبه ۱۳ مهر در نشست خبری فدراسیون بسکتبال گفت: "در جریان دیدار با اردن به خاطر آسیب دیدگی برخی از بازیکنان در تصمیم گیری‌ها خیلی آزاد نبودم. با این همه مسئولیت باخت را به عهده می گیرم و می پذیرم که مقصر این شکست من بودم."

تیم ایران که قهرمان دوره پیش این بازیها بود در مرحله یک چهارم پایانی این باز ها مقابل اردن شکست خورد تا شانس حضور در المپیک را هم از دست بدهد.

تیم چین با دومین پیروزی خود در برابر اردن به قهرمانی بیست و ششمین دوره جام ملتهای آسیا رسید و راهی المپیک لندن شد.

به گفته ماتیچ تیم ایران در دو سال گذشته رشد صعودی خوبی داشته و تنها در این دوره از بازیها آنهم پس از هشت پیروزی پی در پی یک شکست خورده است.

او گفت که ایران پیش از این پنج بار اردن را برده بود اما در هیچکدام از این بازیها نتوانسته بود این تیم را با اختلاف بیش از پنچ گل شکست دهد.

پس از پایان بازی ایران و اردن، بالدوین سرمربی تیم اردن که پیش از این تیمش بارها در برابر ایران مغلوب شده بود به برنامه ریزی این تیم برای شکست ایران در این بازیها اشاره کرده و گفته بود که تیم اردن نتیجه تلاش حود را گرفت.

به گفته ماتیچ قهرمانی دو سال پیش ایران در بازیهای آسیایی سورپرایز بودی که به خاطر آن توانست در مسابقات جهانی هم شرکت کند.

سرمربی تیم بسکتبال گفت که قراردادش با تیم ملی ایران، روز گذشته به اتمام رسیده است، اما در صورت تمایل فدراسیون بسکتبال مایل به ادامه همکاری است.

مطالب مرتبط