تاج: امکان حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد

تاج حق نشر عکس uu
Image caption به گفته مهدی تاج دو تیم استقلال و پرسپولیس تنها یک هفته مهلت دارند تا مدارک خود را برای تایید به کنفدراسیون آسیا بفرستند

نائب رئیس فدراسیون فوتبال ایران می گوید که احتمال کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا و حذف استقلال و پرسپولیس از این رقابت ها وجود دارد.

مهدی تاج، نائب رئیس فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه ۱۳ مهر در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: "تنها یک هفته مهلت باقی مانده تا مدارک باشگاههای استقلال و پرسپولیس برای تایید به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شود."

به گفته آقای تاج، مسئولان وزارت ورزش به دنبال حل مشکل این دو تیم و ثبت اسامی اعضای هیئت مدیره هستند و این کار باید در چند روز آینده انجام شود.

پیش از این عزیزالله محمدی، رئیس سازمان لیگ برتر با بحرانی توصیف کردن شرایط تیم های ایر انی گفته بود: "کنفدراسیون فوتبا آسیا بزودی سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا را برای سه سال آینده مشخص کند، همه باشگاه‌ها باید تلاش کنند تا به معیارهای مورد نظرکنفدراسیون آسیا برسند."

آقای محمدی نامشخص بودن وضعیت هیات مدیره برخی باشگاه‌ها به ویژه استقلال و پرسپولیس را از جمله این ایرادات عنوان کرده بود.

به گفته رئیس سازمان لیگ برتر، کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتن آکادمی فوتبال، خصوصی بودن، مشخص بودن ساختار اداری، شفاف‌سازی مالی و داشتن ورزشگاه را پنج معیار اصلی حرفه‌ای بودن باشگاه‌ها اعلام کرده است.

آقای تاج در ادامه به کمبود نقدینگی در لیگ برتر فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: "در بهترین صورت درآمدزایی فدراسیون از لیگ‌های فوتبال و درآمد باشگاهها از تبلیغات هفتاد میلیون تومان است.از سویی دیگر ۱۸ باشگاه لیگ برتری هر کدام در یک فصل رقمی حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارند و این معنایش این است که لیگ برتر ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد و در واقع تمام باشگاهها زیان ده هستند."

حضور ایران در جام جهانی و المپیک

نائب رئیس فدراسیون فوتبال درباره وضعیت تیم امید ایران هم گفت که آنچه که مسلم است عراق از بازیکن صغر سن استفاده کرده و به همین خاطر از بازیها کنار گذاشته می شود.

به گفته آقای تاج اما اینکه بجای تیم عراق چه تیمی با تیم ازبکستان دیدار خواهد کرد، هنوز مشخص نیست و بزودی تیم جایگزین مشخص خواهد شد.

پیش از این ایران با شکست ۵_۰ در برابر تیم عراق از بازیهای مقدماتی المپیک لندن حذف شده بود.

دیدار رفت دو تیم به علت استفاده تیم ایران از یک بازیکن دو اخطاره با نتیجه سه بر صفر به نفع تیم عراق اعلام شده بود.

آقای تاج در ادامه درباره بازی ایران و بحرین در چارچوب مقدماتی جام جهانی گفت :"بحرین همیشه کثیف بازی می کند و قطعا کی روش به این مسئله هم فکر کرده است."

به گفته آقای تاج مشکل دژآگه بزودی حل خواهد شد و او در بازیهای پس از بحرین برای ایران بازی خواهد کرد.

افشین دژآگه عضو تیم وولفسبورگ آلمان است که برای حضور در تیم ایران، مشکل سربازی دارد.

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود از مرحله اول گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا، روز ۱۹ مهر در تهران در مقابل بحرین قرار خواهد گرفت.

تیم ایران در دو بازی قبلی خود اندونزی را ۳-۰ شکست داد و مقابل قطر به تساوی ۱-۱ رسید.

ایران در حال حاضر با ۴ امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به بحرین در صدر جدول گروه E قرار دارد.

مطالب مرتبط