مسئولان فدراسیون قایقرانی به دنبال پول برای سفر به مسابقات آسیایی

قایقرانی حق نشر عکس gg
Image caption یک مسئول فدراسیون قایقرانی ایران می گوید که با خوردن چلوکباب نمی شود مدال جهانی یا المپیک را کسب کرد

یک مقام فدراسیون قایقرانی ایران می گوید که به دلیل نبود بودجه، بلیت پرواز قایقرانان ایرانی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا کنسل شده است.

عمران پورعسگرپرست، روز جمعه ۱۵ مهر در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: "بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار بود تیم ایران دو روز پیش تهران را به مقصد سئول ترک کند تا با توجه به نبود مکان استاندارد در ایران تیم ملی پیش از آغاز مسابقات تمرینات خود را آغاز کند."

به گفته آقای پورعسگرپرست، عدم تامین بودجه از سوی وزارت ورزش و جوانان باعث شد که اعزام تیم با مشکل مواجه شود و مسئولین به دنبال تامین هزینه این سفر به شکل شخصی اند.

رقابتهای روئینگ قهرمانی آسیا در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان و زنان و مردان از ۲۱ مهرماه درکره جنوبی برگزار می شود.

این مقام مسئول در فدراسیون قایقرانی با اشاره به در پیش بودن مسابقات گزینشی المپیک گفت: "یک قایقران حرفه ای نمی تواند با خوردن چلوکباب مدال جهانی یا المپیک کسب کند. ورزشکاران جهانی با پایان المپیک پکن خود را برای المپیک برزیل آماده کردند، اما ما هنوز برای برای لندن هم آماده نیستیم."

او گفت که دو ماه از آمدن وزیر ورزش می گذرد، اما هنوز بودجه لازم به فدراسیون ها تزریق نشده است و این در حالیست که تنها ۱۰ ماه تا المپیک لندن باقی مانده است.

پس از ماه ها بحث و جدل بین هیئت دولت و مجلس ایران سرانجام در شهریور سالجاری وزیر ورزش و جوانان ایران از مجلس رأی اعتماد گرفت.

محمد عباسی که پس از حمید سجادی دومین وزیر ورزش پیشنهادی محمود احمدی نژاد بود در حالی وزیر ورزش و جوانان شد که به گفته منتقدان، سابقه ورزشی یا مدیریت ورزشی در کارنامه اش دیده نمی شد.

به هنگام رای گیری برای وزیر پیشنهادی ورزش، محمود احمدی نژاد گفت: "وقتی امکان خدمت برای آقای سجادی فراهم نشد دولت باز هم از خود مایه گذاشت و فرد دیگری را که سوابق ورزشی داشت و خود نیز جوان بود، برای تصدی این مسئولیت معرفی کرد."

به رغم اظهارات رئیس جمهوری؛ حتی در برنامه های اعلام شده از سوی محمد عباسی نیز اشاره ای به سوابق ورزشی او نشده بود.