جریمه سنگین رضائی و نصرتی از سوی تیم پرسپولیس

نصرتی و رضائی حق نشر عکس no credit
Image caption محمد نصرتی و شیث رضائی هنگام شادی پس از گل تیم پرسپولیس به تیم داماش حرکاتی انجام دادند که با انتقاد تند رسانه ها و مجامع رسمی فوتبال ایران روبرو شد

حکم دو بازیکن باشگاه پرسپولیس اعلام شده و بنابر رای کمیته انضباطی این باشگاه، شیث رضائی تا پایان فصل از همراهی تیم محروم و ۳۰۰ میلیون تومان جریمه شده و محمد نصرتی نیز تا پایان نیم فصل محروم شده و باید ۲۵۰ میلیون جریمه هم بپردازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روز جمعه ۱۳آبان (۴ نوامبر) با اعلام این حکم گفت: "شیث رضائی با توجه به سوابق گذشته اش با محرومیت و جریمه سنگین تری روبرو شده است."

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه اقدام شیث رضائی از نظر مادی و معنوی لطمات جبران ناپذیری به این باشگاه زده است گفت این تصمیم نهائی باشگاه است که در کمیته انضباطی اتخاذ شده است.

شیث رضائی و محمد نصرتی دو بازیکن تیم پرسپولیس هنگام شادی پس از گل تیم پرسپولیس به تیم داماش گیلان حرکاتی انجام دادند که با انتقاد تند رسانه ها و مجامع رسمی فوتبال در ابران روبرو شد.

همزمان رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران گفت که رای انضباطی بازیکنان خاطی پرسپولیس تا روز یکشنبه صادر می شود.

اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: "در بررسی فیلم بازی داماش _ پرسپولیس به جائی نرسیدیم و بازیکن دیگری در این بازی مرتکب علم زشتی که رضائی و نصرتی انجام داده اند، نشده است."

آقای حسن زاده گفت اولین بار که این اتفاق افتاد شاید فقط یک نفر حرکت شیث رضائی و محمد نصرتی را دید اما با پخش مجدد و بلوتوث ها، همه از حرکت زشت این دو بازیکن با خبر شدند.

به گفته آقای حسن زاده، امروز تاثر افکار عمومی بیشتر از بابت این است که چرا حرکت زشت دو بازیکن پرسپولیس تا این حد مورد توجه قرار گرفته است.

روز پنج شنبه ۱۲ آبان تعدادی از چهره های ورزشی همچون محمد ساعی، امیر قلعه نوعی و حمید سوریان با نوشتن نامه ای خطاب به علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران خواستار کاهش محرومیت محمد نصرتی شدند.

در این نامه آمده است: "با اذعان به اینکه این فعل هیچگونه توجیه اخلاقی ندارد، نظر به سوابق درخشان و عدم مشکلات اخلاقی آقای محمد نصرتی، همچنین تلاش در جهت تادیب این ورزشکار که با گل تاریخی خود به بحرین قلب ملت ایران را شاد نمود، تقاضا دارد ضمن انجام جریمه‌ای متناسب، فرصتی به ایشان جهت جبران مافات داده شود."

روز چهارشنبه ۱۱ آبان علی کفاشیان رئیس فدراسیون ایران نیز در این رابطه گفته بود که اولین ایرادی که به کل رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما وارد است این است که رفتارهای بازیکنان پرسپولیس که شوخی بوده، هر چند شوخی زشتی بوده را منعکس کردند.

او خطاب به کمیته انضباطی فدراسیون گفت: "نباید عجله کنند و مسئله، علتها و سوابق بازیکنان را ببینند و مطابق با آن جریمه در نظر بگیرند. هر کسی نباید برای خودش مجازات در نظر بگیرد و این بازیکنان را زیر فشار ببرد که این امر به هیچ وجه درست نیست."

مطالب مرتبط