در اعتراض به رفتار تماشگران فوتبال، ایران کاردار بحرین را احضار کرد

حق نشر عکس ISNA
Image caption اعتراض به رفتار تماشگران بازی فوتبال تیم‌های ملی ایران و بحرین، دلیل احضار کاردار بحرین به وزارت امور خارجه ایران بود

وزارت امور خارجه ایران، کاردار بحرین در تهران را در اعتراض به رفتار تماشاگران بازی فوتبال ایران و بحرین احضار کرده است.

مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین در چارچوب بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال در منطقه آسیا و اقیانوسیه، دیروز جمعه ۲۰ آبان، با نتیجه مساوی یک بر یک در منامه، پایتخت بحرین، به پایان رسید.

بر اساس گزارش‌ها، گل تساوی ایران در دقایق پایانی مسابقه، واکنش تماشاگران میزبان را به دنبال داشت.

شاهدان عینی گفته‌اند که وقتی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در حال ترک زمین بازی بودند، از طرف تماشاگران به سمتشان بطری‌های آب پرتاب شده است.

همچنین گزارش شده است که عده‌ای در محوطه بیرون ورزشگاه، شعارهای ضدایرانی سر داده و پرچم ایران را به آتش کشیده‌اند.

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده است: "به دنبال وصول گزارشاتی مبنی بر رفتار نامناسب برخی افراد مشکوک در میان تماشاگران بحرینی نسبت به بازیکنان و هواداران تیم ملی کشورمان و عدم همکاری بخش‌های ذی‌ربط بحرینی در برخورد با این رفتار غیرمتعارف، کاردار بحرین در تهران صبح روز شنبه ۲۱ آبان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد."

روابط دو کشور همسایه ایران و بحرین در ماه‌های اخیر با تنش روبه‌رو بوده است.

بحرین دولت ایران را متهم می‌کند که اقلیت شیعه بحرین را تحریک کرده است تا علیه دولت سنی مذهب این کشور دست به تظاهرات بزنند.

مقامات رسمی ایران این ادعا را رد می‌کنند.

به دنبال ناآرامی‌های بحرین، بسیاری از بازیکنان شیعه‌مذهب تیم ملی فوتبال بحرین هم از این تیم کنار گذاشته شدند.

روز پنجشنبه ۱۹ آبان ماه و یک روز پیش از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین به شش خبرنگار و عکاس اعزامی از ایران برای پوشش خبری و تصویری مسابقه فوتبال دو کشور اجازه ورود به خاک بحرین داده نشده و آنها از فرودگاه منامه بازگردانده شده بودند.

مطالب مرتبط