کیانوش رستمی، وزنه‌بردار ایرانی در مسابقات جهانی طلا گرفت

کیانوش رستمی حق نشر عکس mehr
Image caption کیانوش رستمی گفت امیدوار است که در المپیک لندن رکورد جهانی را بشکند

کیانوش رستمی، وزنه‌بردار ایرانی روز جمعه در رقابت های‌وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس، در وزن ۸۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد.

رستمی که در دسته ۸۵ کیلوگرم با بالای سر بردن وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی به مدال برنز رسیده بود، در حرکت دوضرب با مهار وزنه ۲۰۹ کیلوگرم به مدال طلای این حرکت رسید.

او با مجموع ۳۸۲ کیلوگرم به مدال طلای مجموع هم دست پیدا کرد و قهرمان شد.

در مجموع حرکات یکضرب و دوضرب دسته ۸۵ کیلوگرم مسابقات جهانی وزنه برداری بنجامین هنریکو از فرانسه با مجموع ۳۷۸ کیلوگرم و آدریان زیلینسکی از رومانی با مجموع ۳۷۶ کیلوگرم به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند.

کیانوش رستمی پس از دریافت عنوان قهرمانی گفت: "خیلی حیف شد که در آخرین لحظات وزنه ۲۱۹ کیلویی از دستانم رها شد. سعی می کنم که در لمپیک ۲۰۱۲ لندن رکورد وزنه برداری جهان را بزتنم."

اصغر ابراهیمی دیگر وزنه بردار ایرانی در رقابت‌های گروه B دسته ۹۴ کیلوگرم به عنوان پنجمی رسید.

سعید محمدپور، محمدرضا براری، سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی نیز دیگر وزنه برداران ایرانی هستند که در این دوره از مسابقات حضور دارند و هنوز روی تخته نرفته اند.

تیم ملی وزنه برداری ایران با کسب ۱۴۲ امتیاز در مجموع دو دوره رقابت های وزنه برداری جهان در آنتالیا (۲۰۱۰) و پاریس (۲۰۱۱) به کسب شش سهمیه کامل المپیک ۲۰۱۲ لندن نزدیک تر شده است.

هفتاد و نهمین دوره رقابت های وزنه‌برداری جهان و انتخابی بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن از شنبه گذشته در شهر پاریس در جریان است و تا روز یکشنبه ادامه خواهد یافت.