شکست والیبال ایران از برزیل

حق نشر عکس iranvolleyball.com

در ادامه دوازدهمین دوره از رقابت های جام جهانی والیبال که در ژاپن برگزار می شود تیم ملی والیبال مردان ایران با نتیجه ۳ بر صفر به تیم ملی والیبال برزیل باخت.

تیم ایران در این بازی به پرافتخارترین تیم جهان در سه ست پیاپی و با نتایج (۲۰ بر ۲۵)، (۱۸ بر ۲۵) و (۱۶ بر ۲۵) شکست خورد تا چهارمین شکستش در این دوره از رقابت‌ها را تجربه کند.

برزیل در این دیدار با استفاده از قامت بلند بازیکنانش و سرویس های دقیق و پر قدرت در برابر مشکل همیشگی ایران در دریافت های بد و پراشتباه به پیروزی رسید.

در این دوره از رقابت ها، که نخستین مرحله از تعیین تیم های شرکت کننده در المپیک لندن است تیم ملی ایران توانست بر تیم های ژاپن، صربستان، لهستان، آرژانتین و مصر پیروز شود اما از کوبا، آمریکا و چین شکست.

با این شکست ایران، فرصت کسب سهمیه المپیک سال ۲۰۱۲ لندن را از دست داد.

سه تیم اول این مسابقات، سهمیه حضور در المپیک لندن را کسب خواهند کرد.

ایران هم اکنون در رتبه ششم جدول قرار دارد.

محمود افشاردوست، سرمربی سابق تیم والیبال ایران در گفت و گو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک از مسابقات جام جهانی ژاپن از اول هم در حد صفر بود، گفت: "اما همین که ایران بتواند جزو ۱۰ تیم برتر مسابقات شود کار واقعا بزرگی انجام داده است. اینکه ما مقابل تیم‌های بزرگی مانند آرژانتین، لهستان و صربستان پیروز شده‌ایم یک پیروزی تاریخی برای والیبال ایران است."

به گفته آقای افشار دوست "تیم روسیه هم دست کمی از برزیل ندارد اما اگر تیم ایران در دریافت اول مشکل نداشته باشد و بتواند توپ‌های خود را به موقع به پاسور برساند می تواند از دفاع بلند روس‌ها عبور کند."

تیم والیبال ایران در روزهای بعد به دیدار تیم های روسیه و ایتالیا می رود.

در رقابت های جهانی ناگویای ژاپن هر دوازده تیم حاضر در مسابقات با یکدیگر بازی می کنند.

مطالب مرتبط