سومین توپ طلائی در دستان لیونل مسی

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا، برای سومین سال پیاپی، بهترین بازیکن دنیا شد.

لیونل مسی، برای بدست آوردن این عنوان، کریستین رونالدو، بازیکن تیم رئال مادرید اسپانیا و بهترین بازیکن پیشین جهان، و ژاوی، هم‌تیمی خود در بارسلونا را پشت سر گذاشت.

مسی، با بردن این جایزه، چهارمین بازیکن تاریخ فوتبال جهان شد که سه بار این افتخار را کسب کرده است. مسی در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۰۹ نیز این عنوان را کسب کرده بود.

مراسم انتخاب بهترین های سال ۲۰۱۱ جهان دوشنبه شب در شهر زوریخ سویس برگزار شد.

در مراسم اهدای جایزه بهترین بازیکن فوتبال جهان از سوی فیفا چهره های مطرح حال و گذشته جهان بازیکنان چون پله، ماتئوس، پلاتینی و رونالدو نیز حضور داشتند.

ژاوی که خود پیشتر به عنوان بهترین بازی‌ساز فوتبال سال ۲۰۱۱ انتخاب شده بود درباره مسی گفت:"من فکر می‌کنم او تمام رکوردهای موجود را خواهد شکست."

حق نشر عکس AFP
Image caption لیونل مسی جایزه توپ طلا را از میشل پلاتینی گرفت

در این مراسم گواردیولا ، سرمربی بارسلونا، به دلیل قهرمانی با این تیم در لیگ قهرمانان اروپا و جام قهرمانان باشگاههای جهان، جایزه بهترین مربی سال را برد. گواردیولا برای رسیدن به این جایزه الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد و خوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید را کنار زد.

هومار ساوا، دختر ژاپنی نیز بهترین فوتبالیست زن سال شد.

جایزه‌ زیباترین گل سال موسوم به جایزه پوشکاش به نیمار برزیلی رسید. گل نیمار در رقابتهای فصل گذشته لیگ برزیل به تیم فلامینگو این جایزه را برای او به ارمغان آورد.

فیفا همچنین، تیم منتخب سال را معرفی کرد که شش بازیکن از تیم ملی اسپانیا و ۵ بازیکن از بارسلونا در این تیم حضور دارند.

در تیم منتخب فیفا ایگر کاسیاس (رئال مادرید/اسپانیا)، سرخیو راموس (رئال مادرید/اسپانیا)،جرارد پیکه(بارسلونا/ اسپانیا)، نمانیا ویدیچ(منچستریونایتد/صربستان)، دانیل آلوز(بارسلونا/برزیل)، آندرس اینیستا(بارسلونا/ اسپانیا)، ژاوی(بارسلونا/اسپانیا)، ژاوی آلونسو (رئال مادرید/اسپانیا)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید/پرتغال)، وین رونی(منچستر یونایتد/ انگلستان) و لیونل مسی(بارسلونا/ آرژانتین) حضور دارند.

مطالب مرتبط