شکست دوباره استقلال و فشردگی رقابت در صدر لیگ ایران

شکست استقلال از فجر حق نشر عکس FARS
Image caption استقلال تهران برای دومین هفته پیاپی شکست خورد و موقعیت خود در صدر لیگ را متزلزل کرد

استقلال تهران در شیراز مقابل فجر سپاسی ۲-۱ شکست خورد.

در این بازی که در ورزشگاه حافظیه برگزار شد، فجر سپاسی در دقیقه دهم یک پنالتی بدست آورد که این پنالتی را مهدی رجب زاده به گل تبدیل کرد. اما ده دقیقه بعد اسماعیل شریفات مهاجم استقلال نیز یک پنالتی برای تیمش بدست آورد که مجتبی جباری آن را به گل مساوی استقلال تبدیل کرد.

نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید. نیمه دوم تا اواخر بازی افت و خیز چندانی در برنداشت. اما در دقیقه ۸۵ مهدی رجب زاده یک بار دیگر نتیجه بازی را به سود فجر سپاسی تغییر داد. فجر گل برتری را تا پایان بازی حفظ کرد و با این برد ضمن صعود به رده پانزدهم لیگ برتر، موقتا از محدوده سقوط به دست پایین‌تر نیز خارج شد.

اما استقلال که در بازی قبلی هم به مس کرمان باخته بود، با این باخت در امتیاز ۴۰ ماند، و با وجود صدرنشینی، فاصله اش با دیگر تیم های مدعی کمتر شد.

نکته جالب توجه در این بازی واکنش تماشاچیان به جذابیت کم بازی در نیمه دوم بود. تماشاچیان که ظاهرا از جریان کند بازی کسل شده بودند، شروع به پرتاب سنگ و اشیاء دیگر به درون زمین کردند و همین مسأله باعث شد بازی برای لحظاتی متوقف شود.

نزدیکترین تعقیب کننده استقلال تراکتور سازی است که امروز در تبریز، داماش گیلان را ۳-۱ شکست داد و ۳۹ امتیازی شد. داماش در این بازی با گل محمد غلامی پیش افتاد، اما تراکتور سازی در ادامه سه گل زد و بازی را ۳-۱ به سود خود تمام کرد.