توقف چلسی در مقابل نوریچ، ادامه ناکامی تورز

 فرناندو توروز حق نشر عکس AFP
Image caption فرناندو توروز در هفده حضور اخیر خود برای چلسی گلی نزده است.

در هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلستان،تیم چلسی مهمان نوریچ بود.

در این بازی، چلسی با وجود هفده موقعیت گل زنی، نتیجه‌ای بهتر از صفر-صفر نگرفت. نکته جالب توجه این بازی ادامه ناکامی فرناندو تورز بود. او با احتساب این مسابقه، در هفده بازی اخیر خود برای چلسی گل نزده است.

تورز در دو بازی گذشته نمایش خوبی هم داشته است اما همه فرصت‌های گلزنی را با بدشانسی یا کم دقتی از دست داده است.

حق نشر عکس AFP
Image caption کلینت دمپسی بازیکن آمریکایی فولام سه گل از پنج گل تیمش را به ثمر رساند

در دیگر بازی این هفته، تیم لندنی فولام میزبان نیوکاسل بود. این تیم در یک بازی تماشایی نتیجه یک - هیچ باخته را با هت تریک کلینت دمپسی مهاجم آمریکایی خود ۵-۲ به سود خود پایان داد. در ولورهمپتون نیز استون ویلا توانست با دو گل رابی کین، بازیکن قرضی از لس‌انجلس گلکسی، باخت دو - یک را با برد سه- دو عوض کند. ساندرلند نیز با مربیگری مارتین اونیل، که از زمان پیوستن‌اش به این تیم آن را از نظر روحی متحول کرده است، سوانزی را ۲-۰ شکست داد. در دیگر نتایج امروز (۲۱ ژانویه)، وست برام که چند وقتی بود نتایج جالبی نگرفته بود توانست ۲-۱ در خانه استوک سیتی پیروز شود. کوئینز پارک رنجرز در اولین بازی لیگی زیر نظر مارک هیوز موفق بود و در غرب لندن ویگان اتلتیک را ۳-۱ برد.

بلکبرن هم با مساوی ۱-۱ که در خانه اورتون گرفت توانست برای اولین بار بعد از روز اول فصل از منطقه سقوط خارج شود.

در آخرین بازی امروز نیز لیورپول با نتیجه 3-1 مغلوب تیم پایین جدولی بولتون شد

در مجموع با ۲۷ گل به ثمر رسیده در هشت بازی، لیگ برتر انگلستان روز پرگلی را پشت سر گذاشت.

اما فردا روز مهمی در فوتبال انگلستان خواهد بود، روزی که به یکشنبه بزرگ شهرت دارد و در آن وضعیت در صدر جدول لیگ برتر تا حد زیادی مشخص خواهد شد.

در دو بازی فردا، ابتدا منچستر سیتی در ورزشگاه اتحاد از تاتنهام پذیرایی خواهد کرد. منچستر سیتی و تاتنهام تیمهای اول و سوم جدول هستند. در بازی رفت این دو تیم در هفته سوم، منچستر سیتی در زمین تاتنهام، این تیم را با نتیجه عجیب ۵-۱ شکست داد.

بازی دوم فردا هم بین منچستر یونایتد و آرسنال خواهد بود، که بازی رفت آنها هم با نتیجه عجیب تر ۸-۲ تمام شده بود. آرسن ونگر، مربی فرانسوی آرسنال می گوید که بازی با منچستر یونایتد برای تیمش یک آزمون توان ذهنی است.