پیروزی منچستری‌ها بر لندنی‌ها در لیگ برتر انگلستان

سیلوا حق نشر عکس Getty
Image caption سیلوا نقش مهمی در پیروزی منچستر سیتی داشت

در یکشنبه بزرگ لیگ برتر فوتبال انگلستان، دو دیدار حساس برگزار شد.

در بازی نخست تاتنهام لندن مهمان منچستر سیتی بود. سیتی که در بازی رفت در وایت هارت لین ۵ بر یک تاتنهام را در هم کوبیده بود، در ورزشگاه اتحاد با دو گل نسری (دقیقه ۵۶) و لسکات (دقیقه ۵۹) پیش افتاد.

اما تاتنهام به خود آمد و در عرض ۵ دقیقه با گلهای دفو (دقیقه ۶۰) و گرت بیل (دقیقه ۶۵) بازی را مساوی کرد.

دقایق بعدی بازی با فرصت‌های گلزنی هر دو تیم ادامه یافت. در دقیقه دوم وقت اضافی دفو یک فرصت قطعی گلزنی را برای تاتنهام از دست داد.

اما سرانجام منچسترسیتی در دقیقه آخر تلف شده بازی صاحب یک پنالتی شد که بالوتلی آن را به گل پیروزی تیمش بدل کرد.

با این برد منچستر سیتی با ۵۴ امتیاز در صدر جدول باقی ماند.

در دومین بازی یکشنبه بزرگ لیگ برتر انگلستان، منچستر یونایتد مهمان توپچی‌های لندن بود. آرسنال در حالی به مصاف یونایتد رفت که در بازی رفت با نتیجه تحقیرآمیز ۲-۸ از این تیم شکست خورده بود.

حق نشر عکس PA
Image caption والنسیا روی ارسال دقیق گیگز گل نخست یونایتد را به ثمر رساند

آرسنال در نیمه نخست نمایش خوبی نداشت و بازی تهاجمی منچستریونایتد این تیم را مجبور به دفاع در زمین خود کرده بود. نهایتا حملات یونایتد در وقت‌های تلف شده نیمه اول نتیجه داد. این تیم روی ارسال دقیق گیگز و ضربه سر والنسیا به گل اول خود رسید.

آرسنال نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و چندین فرصت گل زنی را بازیکنان این تیم از دست دادند. افزایش فشار آرسنال روی دروازه یونایتد در دقیقه ۷۱ نتیجه داد. حرکت‌ سریع اوکسلید چمبرلین، بازیکن میانی آرسنال، و پاس دقیق او، فان پرسی را در موقعیت گل زنی قرار داد و ضربه پای چپ او بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۷۴ و در حالیکه در نتیجه حرکت‌های سریع چمبرلین آرسنال جریان بازی را در اختیار داشت، آرسن ونگر در یک تصمیم عجیب‌، چمبرلین را از بازی بیرون کشید و آرشاوین را وارد بازی کرد.

این تعویض نه تنها بر قدرت تهاجمی آرسنال نیافزود، بلکه آرشاوین در به ثمر رسیدن گل پیروزی یونایتد در دقیق ۸۱ نیز مقصر بود.

منچستریونایتد با این پیروزی ۵۱ امتیازی شد و فاصله ۳ امتیازی خود با منچستر سیتی صدرنشین را حفظ کرد. آرسنال نیز با ۳۶ امتیاز در رده پنجم باقی ماند.