ضرر ۹.۳ میلیون پوندی ته‌وز در پی درگیری‌اش با منچسترسیتی

حق نشر عکس PA
Image caption ته‌وز بارها از حضورش در منچستر سیتی اظهار نارضایتی کرده است

درگیری کارلوس ته‌وز، ستاره آرژانتینی منچستر سیتی با این تیم، تاکنون بیش از ۹ میلیون پوند برای او هزینه در بر داشته است. این ضرر مالی شامل قطع دستمزد و عدم دریافت پاداش و جریمه بوده است.

گفته می شود که او از اواخر ماه نوامبر، حقوق هفتگی اش را که تخمین زده می شود ۲۰۰ هزار پوند باشد (در مجموع حدود ۱.۷ میلیون پوند) دریافت نکرده است.

او همچنین به دلیل ترک انگلستان بدون اجازه از باشگاه و سفرش به آمریکای جنوبی، ۱.۲ میلیون پوند جریمه شده است.

در همین حال خلدون مبارک، رئیس اماراتی باشگاه منچستر سیتی از باشگاه آث میلان در خصوص تلاش برای عقد قرارداد با ته‌وز انتقاد کرده و گفته است که این باشگاه ایتالیایی نمی تواند به هدفش برسد.

خود ته‎وز مایل است به میلان بپیوندد، اما آقای مبارک هم باشگاه و هم آدریانو گالیانی، معاون رئیس باشگاه آث میلان را مورد انتقاد قرار داده و گفته است مذاکره ایتالیایی ها با ته‌وز و مشاورانش "شتابزده" بوده است.

آقای مبارک گفته است که "با توجه شرایط کنونی، آث میلان گزینه ای برای ته‌وز محسوب نمی شود." او برای فروش ته‎وز مبلغ ۲۵ میلیون پوند تعیین کرده است.

او که برای نخستین بار در این باره صحبت کرده است در گفت وگویی با روزنامه نشنال، چاپ ابوظبی گفت: "اگر آنها (آث میلان و ته‌وز) می‌خواهند جایی در این انتقال داشته باشند، بهتر است بجای تبریک گفتن به یکدیگر، ببینند چگونه می توانند شرایط ما را بپذیرند."

"تا زمانی که پیشنهادی دریافت نکنیم که از نظر ما مناسب باشد، تمام جزئیات قرارداد او (ته‌وز) اجرا خواهد شد."

آقای مبارک افزود: "اینتر میلان و پاری سن ژرمن با حسن نیت برای مذاکره با ما تماس گرفتند. معامله با کسانی که برخورد حرفه ای دارند همیشه تجربه مثبتی بوده است."

حق نشر عکس AP
Image caption ته‌وز پیشتر گفته بود که رابطه اش با مانچینی رابطه عشق و نفرت است

داستان درگیری این بازیکن ۲۷ ساله با سیتی از زمانی شروع شد که پس از بازی منچستر سیتی و بایرن مونیخ در ماه سپتامبر، روبرتو مانچینی، سرمربی این تیم اعلام کرد که ته‌وز از اینکه به عنوان بازیکن ذخیره به میدان برود سر باز زده است؛ چیزی که ته‌وز می گوید "سوءتفاهم" بوده است.

او در ۷ نوامبر بدون اجازه به آرژانتین رفت و از آن زمان در آنجا اقامت دارد، این غیبت، جریمه ای ۱.۲ میلیون پوندی برای او در پی داشت.

ته‌وز پس از اینکه درخواستش برای لغو این جریمه از سوی مدیران باشگاه در ۷ ژانویه رد شد، از لیگ برتر تقاضای تجدید نظر کرده است که تا پایان ژانویه به آن رسیدگی خواهد شد.

ته‌وز پیش از قضیه بازی با بایرن مونیخ هم به دلیل درخواست های مکررش برای ترک باشگاه از دریافت ۶ میلیون پوند "پاداش وفاداری" محروم شد.

مطالب مرتبط