آزارانکا با غلبه بر شاراپوا قهرمان اوپن استرالیا شد

آزارنکا و شاراپوا حق نشر عکس Reuters
Image caption ویکتوریا آزارنکا با فتح اوپن استرالیا، به نخستین قهرمانی خود در یک گرند اسلم رسید

ویکتوریا آزارانکا با پیروزی قاطع مقابل ماریا شاراپوا قهرمان اوپن استرالیا شد.

آزارنکا، تنیس‌باز ۲۲ ساله اهل بلاروس، در یک ساعت و ۲۲ دقیقه و با خونسردی حریف نامدار خود را در دو ست و با نتایج ۳-۶ ۰-۶ مغلوب کرد، و علاوه بر فتح جام، به صدر رده‌بندی جهانی تنیس زنان صعود کرد.

بالاترین دستاورد او تا پیش از این مسابقات، تنها یک بار حضور در نیمه نهایی گرند اسلم (ویمبلدون سال گذشته) بود، در صورتیکه شاراپوا تاکنون برنده سه گرند اسلم شده است.

از سوی دیگر، آزارنکا، در حالی رتبه نخست رده‌بندی جهانی را در اختیار می‌گیرد که نفر پیشین (کارولین وزنیاکی) بدون قهرمانی در گرند اسلم ۴۸ هفته در صدر مانده بود.

حق نشر عکس Getty
Image caption اندی ماری با حذف از اوپن استرالیا، باز هم هواداران خود را ناکام گذاشت

پیش از وزنیاکی نیز، برای مدتی کوتاه یلنا یانکوویچ صرب با همین شرایط رتبه یک تنیس را در اختیار داشت که این مسئله مورد انتقاد طعنه‌آمیز راجر فدرر قرار گرفته بود.

اندی ماری از فینال باز ماند

در رقابت‌های مردان نیز، نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی، برای رسیدن به فینال در مقابل اندی ماری قرار گرفته بود که توانست در یک دیدار بسیار فشرده و نفس‌گیر، بازی را به سود خود پایان دهد.

جوکوویچ که در فینال سال گذشته نیز ماری بریتانیایی را شکست داده بود، در این بازی در مقاطعی از حریفش عقب افتاد، اما ماری باز هم نتوانست تمرکز خود را حفظ کند و نهایتا در ۵ ست و با نتایج ۶-۳ ۳-۶ (۴-۷) ۶-۷ ۶-۱ ۷-۵ مغلوب نفر اول جهان شد.

بازی فینال رقابت‌های مردان فردا (یکشنبه ۲۹ ژانویه) بین نواک جوکوویچ و رافائل نادال، بخت‌های اول دوم قهرمانی، برگزار خواهد شد.

نادال برای رسیدن به فینال، پیشتر رقیب دیرینه خود راجر فدرر را شکست داده بود.

مطالب مرتبط