احتمال 'لغو قرارداد' فابیو کاپلو با فدراسیون فوتبال انگلستان

فابیو کاپلو و جان تری حق نشر عکس PA
Image caption فابیو کاپلو به طور علنی از تصمیم برکناری جان تری از کاپیتانی تیم انگلستان انتقاد کرده است

فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی انگلستان، به دلیل انتقاد علنی از تصمیم فدراسیون فوتبال این کشور در گرفتن بازوبند کاپیتانی از جان تری، ممکن است با لغو قراردادش مواجه شود.

دیوید دیویس، مدیر اجرایی پیشین فدراسیون فوتبال انگلستان به ‌بی‌بی‌سی گفت: "من با دو نفر از مسئولان رده بالا صحبت کرده‌ام و مطمئنم فدراسیون این مسئله را به شکل جدی در نظر خواهد گرفت".

او که یک سال پیش از به خدمت گرفتن کاپلو، فدراسیون انگلستان را ترک کرد می‌گوید: "مدیریت کنونی فدراسیون به ریاست دیوید برنستاین بسیار مقتدر است و در برکناری جان تری از کاپیتانی محکم عمل کرد و در این مورد هم کوتاه نخواهد آمد. این مسئله یک کار جمعی است و روشن است که نباید به فضای عمومی کشیده شود".

آقای دیویس معتقد است سخنان علنی کاپلو، مسئولان فدراسیون را کلافه کرده است.

جان تری ۳۱ ساله که با اتهام سنگین رفتار نژادپرستانه علیه آنتون فردیناند، بازیکن کوئینزپارک رنجرز، مواجه است و دادگاهش در تصمیمی به ماه ژوئیه، بعد از اتمام رقابت‌های قهرمانی فوتبال اروپا، موکول شده، هفته گذشته از کاپیتانی تیم ملی این کشور کنار گذاشته شد.

روز گذشته فابیو کاپلو در گفتگو با یک رسانه ایتالیایی بر نارضایتی خود از کنار گذاشته شدن جان تری از کاپیتانی تاکید کرد و گفت: به نظر من باید تری تا معلوم شدن نتیجه دادگاه بازوبند کاپیتانی‌اش را حفظ کند. به باور من تا هنگامی که دادگاه کسی را مجرم نشناخته، مسئولان ورزشی نباید اقدام به تنبیه او بکنند".

کاپلوی ۶۵ ساله که سابقه مربیگری رئال مادرید و آث میلان را هم دارد، گفته او به فدراسیون فوتبال انگلستان صریحا گفته که تا یک دادگاه مدنی اتهام تری را محرز ندانند، آنها نباید اقدامی بکنند.

کاپلو که نخستین بار در ۶ فوریه ۲۰۰۸ و در مقابل سوئیس به عنوان سرمربی انگلستان روی نیمکت این تیم نشست، قرار است این هفته با دیوید برنستاین، رئیس هیئت مدیره فدراسیون فوتبال انگلستان، گفت‌وگو کند.

اما از سوی دیگر مارک پالیوس، مدیرعامل پیشین فدراسیون فوتبال این کشور، معتقد است که گرفتن بازوبند کاپیتانی جان تری ممکن است به بروز اختلاف در اردوی تیم ملی انگلستان بیانجامد.

حق نشر عکس PA
Image caption جان تری با اتهام سنگین رفتار نژادپرستانه علیه آنتون فردیناند، بازیکن کوئینزپارک رنجرز، مواجه است

او به رادیوی ۵ بی‌بی‌سی گفت: "اصلا زمان مناسبی برای این کار نیست. من نمی خواهم کار فدراسیون را توجیه کنم. مشکل این است که کاپلو در گفتگو با رسانه‌های ایتالیا، که مطمئن بوده خبرش در بریتانیا بازتاب خواهد داشت، راهی علنی برای پرداختن به این مسئله برگزیده است".

او افزود: "من شنیده‌ام که برخی صحبت از لغو قرارداد کاپلو کرده‌اند، اما من فکر می‌کنم فدراسیون چنین کاری نخواهد کرد. چرا که فرصت زیادی تا آغاز تورنمنت نمانده و ما نباید دنبال یک کشمکش جدی با مربی تیم باشیم".

آقای پالیوس معتقد است تصمیم فدراسیون علیه جان تری، کاپلو را در وضعیت دشواری قرار داده و پتانسیل اختلاف در رختکن تیم را افزایش داده است.

مطالب مرتبط