رایان گیگز یک سال دیگر با منچستریونایتد تمدید کرد

رایان گیگز و سر الکس فرگوسن حق نشر عکس Getty
Image caption سر الکس فرگوسن رایان گیگز را سرمشق دیگر بازیکنان تیمش می‌داند

رایان گیگز برای یک سال دیگر قراردادش را با منچستریونایتد تمدید کرد و حضور خود در این تیم را ۲۳ ساله کرد.

گیگز علاوه بر اینکه با ۸۹۸ بازی، رکوردار حضور در منچستر یونایتد است، دست‌آورد های بسیار زیادی با این تیم داشته است.

او که با بازی‌های موثر و سانترهای دقیق خود، در گل‌های دیگر بازیکنان تیمش نیز معمولا موثر بوده، با ۱۶۲ گل زده، ۱۲ قهرمانی در لیگ برتر، چهار قهرمانی در جام حذفی، سه بار قهرمانی در جام اتحادیه، دو بار قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا کارنامه درخشان و کم‌نظیری ساخته است.

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، گیگز را بازیکن فوق‌العاده دانسته و گفت: "در هر جلسه تمرین و بازی، گیگز سرمشق بقیقه بازیکنان است".

این بازیکن پیشین تیم ملی ولز، نخستین بازی خود برای یونایتد را در مارس ۱۹۹۱ انجام داد، در ۲۲ بازی این فصل خود ۳ گل زده است.

گیگز بعد از تمدید قراردادش گفت: "وقتی من اولین قراردادم را با منچستریونایتد بستم، اصلا فکر نمی کردم بتوانم ۲۲ سال برای این تیم بازی کنم. اما احساس خوبی دارم و می دانم که در به دست آوردن موفقیت‌های بیشتر برای یونایتد می‌توانم هنوز موثر باشم".

گیگز در آغاز فصل آینده ۳۹ ساله می‌شود اما او هنوز مسن‌ترین بازیکن تاریخ مسابقات نیست. تدی شرینگام، بازیکن پیشین تاتنهام، منچستریونایتد، و وستهام، که در سال ۲۰۰۶ و در چهل سالگی برای وستهام به میدان رفت و گل نیز به ثمر رساند، رکوردار این موضوع است.

فرگوسن درباره توانایی‌های گیگز افزود: "او بطور دائم در حال بازسازی و تطبیق دادن خود با تغییرات فوتبال، و حفظ شوق و عطش خود برای موفقیت را است. بازیکنان در رختکن شانس خوبی برای یادگیری از کسی دارند که در مسیر ثبت رکوردهایی دست‌نیافتنی است".

رایان گیگز تنها بازیکنی است که در تمامی فصول لیگ برتر انگلستان از زمان آغاز آن در سال ۱۹۹۲ تاکنون بازی کرده است.