صدرنشینی منچستریونایتد با پیروزی برابر لیورپول

وین رونی حق نشر عکس Getty
Image caption وین رونی دو گل برتری منچستریونایتد برابر لیورپول را به ثمر رساند

منچستریونایتد با پیروزی دو بر یک برابر لیورپول به صدر لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

در هفته بسیت و پنجم لیگ برتر انگلستان، امروز (۱۱ فوریه) منچستریونایتد در اولدترافورد و در حضور حدود ۷۵ هزار تماشگر میزبان لیورپول بود.

یونایتد که شدیدا به امتیاز این بازی نیاز داشت بازی را تهاجمی‌تر از حریف آغاز کرد و به پیش برد، اما این بازی در نیمه نخست گلی در بر نداشت.

با شروع نیمه دوم، منچستر یونایتد در فاصله ۴ دقیقه و در دقایق ۴۷ و ۵۰ با دو گل‌ از وین رونی پیش افتاد. لیورپول که از دریافت این گل ها سر در گم شده بود، تلاش‌ زیادی کرد تا نتیجه را تغییر دهد، اما تنها موفق به جبران یکی از گل‌ها شد.

در دقیقه ۸۰ و در پی اشتباه محرز فردیناند، مدافع منچستر یونایتد، در داخل محوطه جریمه، سوارز در فرصت گلزنی قرار گرفت و به خوبی از آن استفاده کرد.

با این نتیجه، منچستریونایتد ۵۸ امتیازی شد و با دو امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به منچسترسیتی، به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

لیورپول نیز ۳۹ امتیازی ماند و در رده هفتم قرار گرفت.

مهمترین خبر ورزشی هفته اخیر انگلستان یعنی استعفای فابیو کاپلو از هدایت تیم ملی این کشور، و نیز گمانه‌زنی ها درباره انتصاب هری ردنپ به جای او، تا حد زیادی بازی‌های این هفته لیگ برتر را تحت‌الشاع قرار داده بود.

اما این بازی به دلیل اولین رویارویی پاتریس اورا و لوئیز سوارز از زمان آغاز رسیدگی به اتهام رفتار نژادپرستانه و محرومیت ۸ جلسه‌ای سوارز، در مرکز توجه قرار گرفته بود.

پیش از شروع بازی و هنگامی که بازیکنان دو تیم با یکدیگر دست می‌دادند نیز، سوارز با امتناع از دست دادن با اورا بر حساسیت و تنش میان این دو بازیکن و دو تیم افزود.

در دیگر بازی حساس امروز لیگ برتر، آرسنال در شمال شرقی انگلستان مهمان ساندرلند بود.

ساندرلند که از زمان حضور مربی جدیدش مارتین اونیل، بهترین نتایج لیگ برتر را داشت و در خانه شکست نخورده بود، ابتدا با گل دقیقه ۷۰ مک لین از مهمان خود پیش افتاد.

اما آرسنال توانست با گل‌های رمزی (دقیقه ۷۵) و آنری بازی (دقیقه ۹۰ ) را به سود خود خاتمه داده و به رده چهارم صعود کند. این بازی آخرین حضور تیری آنری برای آرسنال در انگلستان بود که با زدن گل برتری، وداعی حماسی با هوادارانش داشت. نتایج بازی‌های دیگر امروز نیز به این شرح است:

اورتون ۲ چلسی ۰ بلکبرن ۳ کوئینز پارک رنجرز ۲ سوانزی ۳ نوریچ ۲

بولتون ۱ ویگان ۲ فولام ۲ استوک ۱ تاتنهام ۵ نیوکاسل ۰

مطالب مرتبط