کتک‌کاری دو بوکسور بریتانیایی در آلمان

درگیری درک چیسورا و دیوید هی حق نشر عکس Reuters
Image caption درک چیسورا بعد از گلاویز شدن با دیوید هی، حداقل ۴ بار تهدید کرد که او را به ضرب گلوله خواهد کشت

در پی کتک کاری و بروز درگیری لفظی میان دو بوکسور سنگین وزن بریتانیایی در یک کنفرانس خبری در مونیخ، پلیس آلمان تحقیقاتی را در این مورد آغاز کرده است.

این درگیری که یک طرف آن دیوید هی، بوکسور سنگین وزن بریتانیایی بود، به دنبال شکست درک چیسورا، بوکسور بریتانیایی از ویتالی کلیتسچکو مدافع عنوان قهرمانی WBC و در جریان کنفرانس خبری آنها صورت گرفت.

درک چیسورا بعد از گلاویز شدن با دیوید هی، گفت که هی با بطری به او ضربه زده و حداقل ۴ بار تهدید کرد که دیوید هی، قهرمان سابق WBC را به ضرب گلوله خواهد کشت.

چیسورا اضافه کرد: "اگر دیوید (در رینگ) با من مبارزه نکنه، من واقعا او را آتش می زنم و می سوزانم."

صبح روز یکشنبه پلیس آلمان چیسورا را برای پاسخ دادن به سوالاتی در مورد این حادثه بازداشت کرد.

در جریان حواشی این درگیری، آدام بوت مربی دیوید هی نیز از ناحیه صورت مجروح شد.

دیوید هی که برای یک شبکه تلویزیونی کار می کرده، بعد از پایان کارش وارد کنفرانس خبری شده بود.

هی تابستان سال گذشته بعد از شکست در برابر ولادیمیر کلیتسچکو اعلام بازنشستگی کرد.

هرچند او مدتی بعد دوباره فعالیت در زمینه بوکس را از سرگرفت، به این امید که با ویتالی برادر ولادیمیر کلیتسچکو وارد رینگ مبارزه شود.

اما در جریان کنفرانس خبری برند بونته، مربی کلیتسچکو گفت: "ما با بوکسور های بریتانیایی تجربه خوبی نداشته ایم و به همین دلیل اکنون نگاه خودمان را به کشورهای دیگر معطوف خواهیم کرد."

او افزود: "بر خلاف دیوید هی، درک چیسورا واقعا قدم جلو نهاد و سعی کرد."

هی که در عقب سالن برگزاری کنفرانس خبری ایستاده بود، در واکنش گفت: "با دیوید نمی خواهی مبارزه کنی، نه؟"

برند بونته در پاسخ جواب داد که: "به تو پیشنهادی ارائه شد که آنرا نپذیرفتی. الان دیگه بیرون از صحنه ای. بیرون، بیرون، بیرون. با حرف زدن نمی تونی دوباره وارد رینگ بشی. تو کمربند (قهرمانی) نداری. چیسورا از خودش دل و جرات نشان داد. اما تو انگشت پایت را نشان دادی. (دیوید هی پیش از مسابقه ادعا کرده بود که یکی از انگشتان پایش شکسته است.)"

بعد چیسورا و فرانک وارن مسئول تبلیغاتش شروع به صحبتهایی کردند که به نظر می رسید می خواهند دیوید هی را تحریک به پذیرش مبارزه ای در برابر چیسورا کنند.

چیسورا خطاب به دیوید هی دائم تکرار می کرد که "انگشت پایت چطور است؟"

هی در واکنش پاسخ داد که چیسورا یک "بازنده" است و همین حرف باعث شد که چیسورا از پشت میز کنفرانس خبری بلند شود و درگیری آغاز شد.

در یک مقطع از دعوا ، دیوید هی یک سه پایه را بلند کرد و در هوا چرخاند و مربی اش که سعی داشت دو طرف را از هم جدا کند، از ناحیه صورت مجروح شد.

پیشتر در یک حادثه جداگانه در مراسم پیش از مسابقه میان چیسورا و ویتالی کلیتسچکو، چیسورا به صورت ویتالی سیلی زده بود و بعدا به همین دلیل جریمه شد.

او درست پیش از آغاز مبارزه خود با ویتالی هم ظاهرا آبی را که در دهان داشت به طرف صورت او پاشید.

در پایان مبارزه و بعد از شکست در مقابل ویتالی هم، چیسورا با او کله به کله شد.

مطالب مرتبط