راجر فدرر قهرمان تنیس روتردام شد

 فدرر و دل پوترو حق نشر عکس Getty
Image caption راجر فدرر در ۹ بازی از ۱۱ مسابقه خود با دل پوترو، در رقابت‌های مختلف، پیروز شده است

راجر فدرر، نفر سوم رده‌بندی جهانی، در فینال رقابت‌های تنیس روتردام خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی را در دو ست و با نتایج ۱-۶ و ۴-۶ شکست داد.

فدرر که در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های اوپن استرالیا در ماه گذشته نیز دل پوترو را شکست داده بود، در ۹ بازی از ۱۱ بازی مقابل دل پوترو در مسابقات مختلف پیروز شده است.

این دومین قهرمانی فدرر در این تورنمنت، و هفتاد و یکمین قهرمانی او در تورنمنت جهانی تنیس (ATP Tour) بود.

فدرر که با ۱۶ قهرمانی گرند اسلم پرافتخارترین تنیس باز تاریخ است، پس از پیروزی در فینال گفت: "این باور نکردنی است که ۷ سال طول کشید تا در اینجا (روتردام) از مقام قهرمانی‌ام دفاع کنم. امیدوارم دفعه بعد این همه طول نکشد. اما اگر اینطور شود من باید هفت سال دیگر به تنیس ادامه دهم".

در طول ۱۲ سال گذشته، فدرر دستکم یک قهرمانی ATP در هر سال داشته است.

خوان دل پوترو هم که با شکست فدرر در فینال اوپن آمریکا در سال ۲۰۰۹ مورد توجه قرار گرفته بود، بعد از بازی گفت: "فدرر خیلی بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری از من بازی کرد. در مقابل فدرر اگر به موقع از فرصت‌ها استفاده نکنی، شکست دادن او واقعا دشوار می‌شود".

قهرمانی آزارنکا در قطر

حق نشر عکس Reuters
Image caption آزارنکا در فینال تورنمنت قطر استوزر را شکست داد

ویکتوریا آزارنکا، نفر نخست رده‌بندی جهانی از بلاروس، سامانتا استوزر استرالیایی را ۱-۶ و ۲-۶ برد و قهرمان تورنمنت اوپن قطر شد.

آزارنکا به دلیل شکست در دور اول همین تورنمنت در سال گذشته تا آستانه کناره‌گیری از مسابقات تنیس رفته بود. اما او در ۱۲ ماه گذشته با نتایج چشمگیری که داشت علاوه بر قهرمانی در اوپن استرالیا به صدر رده‌بندی جهانی نیز رسید.

از سوی دیگر، این هشتمین شکست سامانتا استوزر، قهرمان سال ۲۰۱۱ اوپن آمریکا، در ۱۴ فینال WTA (تورنمنت جهانی تنیس زنان) بود. اما او با رسیدن به فینال، اولین استرالیایی شد که مجموع جوایز نقدی‌اش در مسابقات مختلف تنیس از ۱۰ میلیون دلار فراتر رفته است.

مطالب مرتبط