ویلاش بواش خواستار حمایت علنی مدیران چلسی شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption آندره ویلاش بواش، سرمربی ۳۴ ساله چلسی به دلیل نتایج ضعیف زیر فشار فزاینده‌ای قرار دارد

آندره ویلاش بواش که تیمش امروز (۲۱ فوریه) بازی مهمی در زمین ناپل در لیگ قهرمانان اروپا دارد، گفته مالک و مدیران چلسی باید با صراحت از برنامه بلند مدت او برای آینده باشگاه پشتیبانی کنند.

چلسی از حدود پنج هفته پیش در لیگ برتر انگستان پیروز نشده و فشارها بر سرمربی جوان این تیم روز به روز در حال افزایش است.

نتایج ضعیف این فصل چلسی، از سال ۲۰۰۳ که رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی، مالکیت این باشگاه را در دست گرفته بی‌سابقه بوده است.

در وضعیت فعلی لیگ برتر، چلسی یک پله پایین‌تر از آرسنال، در رده پنجم قرار دارد. این تیم از جام اتحادیه حذف شده و در جام حذفی نیز به دلیل تساوی یک یک در استمفوردبریج، مجبور به بازی تکراری در سنت اندورز زمین بیرمنگام است.

هواداران چلسی نیز نارضایتی خود را در حین بازی مقابل بیرمنگام با هو کردن ویلاش بواش و صدا زدن نام مورینیو نشان دادند.

هفته گذشته خورخه نونو پینتو، رئیس باشگاه پورتو، که ویلاش بواش فصل قبل سرمربی آن بود، گفته بود وقتی بازیکنان چلسی با مورینیو، سرمربی کنونی رئال مادرید و پیشین چلسی، پیغام رد و بدل می‌کنند، نباید انتظار موفقیت از ویلاش بواش داشت.

رسانه‌های بریتانیا نیز هر روز وضعیت بحرانی چلسی را زیر ذره بین گرفته و حتی درباره گزینه‌های احتمالی جانشینی ویلاش بواش گمانه‌زنی می‌کنند.

حق نشر عکس AFP
Image caption آبراموویچ تاکنون همه مربیانی را که در کسب قهرمانی برای چلسی ناموفق بودند را اخراج کرده است

رومن آبراموویچ در چند هفته اخیر جندین نوبت در زمین تمرین چلسی حاضر شده و با بازیکنان و مربیان این تیم صحبت کرده که به عکس نظر ویلاش بواش، در رسانه‌ها به افزایش فشار او بر سرمربی این تیم تعبیر شده است.

با این همه ویلاش بوآش همواره تاکید کرده که برنامه او برای چلسی سه ساله است و او اگر بازیکنان از برنامه هایش حمایت نکنند اهمیت چندانی ندارد چون از حمایت کامل آبراموویچ برخوردار است.

از زمان پیوستن آقای بواش، چلسی بیش از صد و سی میلیون دلار برای جذب اوریا رومئو، روملو لوکاکو، خوان ماتا، کوین دو بروین، اولیسه داویا، تایبو کورتیوس، رائول میرلش، گری کیهیل، و پاتریک بمفورد هزینه کرده که سن اکثر آنها زیر ۲۴ است.

آقای بواش انتقادها از نتایج این فصل را با توجه به گذشته این باشگاه عادی دانسته و می‌گوید: الان بینش متفاوتی در این باشگاه وجود دارد. ما برنامه‌ای سه ساله‌ داریم و تغییرات تنها به خود تیم منحصر نخواهد بود، بلکه فرهنگ و ساختار این باشگاه را نیز در بر خواهد گرفت. .

مطالب مرتبط