حذف سه نفر از داوطلبان ریاست فدراسیون فوتبال ایران

فدراسیون فوتبال ایران حق نشر عکس FFIRI
Image caption انتخابات فدراسیون فوتبال ایران پانزدهم اسفند برگزار خواهد شد

در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال ایران، دبیرخانه مجمع عمومی این فدراسیون با انتشار اطلاعیه‌ای از حذف سه نفر از شش نامزد تصدی ریاست این فدراسیون خبر داده است.

بنابراین در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران که روز ۱۵ اسفند ماه برگزار خواهد شد، تنها حسینعلی قریب، علی کفاشیان و عزیزالله محمدی رقابت خواهند کرد.

طبق اعلامیه مجمع فدراسیون فوتبال ایران، مهدی تاج از حضور در انتخابات انصراف داده و دو نفر دیگر، جمشید تقی‌زاده و یونس قربانی، به دلیل اینکه "حد نصاب ۱۰ پیشنهاد اعضای مجمع" را به دست نیاورده‌اند، کنار گذاشته شده‌اند.

وزیر ورزش: بر اجدادشان صلوات

از سوی دیگر محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان، ضمن رد اعمال نفوذ بر تصمیمات مجمع عمومی فدراسیون، گفته است: "همه دوستانی که می‌توانستند ثبت نام کنند، ثبت نام کرده‌اند. مراحل به صورت شفاف و قانونی پیش رفته و هر کس رئیس شود، وزارت ورزش وی را کمک خواهد کرد".

حق نشر عکس ISNA
Image caption محمد عباسی، وزیر ورزش ایران، دخالت در انتخابات فدراسیون فوتبال را رد کرده است

آقای عباسی در واکنش به اینکه گفته می‌شود وزارت ورزش با اعضای مجمع تماس گرفته گفت: "بر اجدادشان صلوات".

لغو ناگهانی برنامه نود

برنامه نود شب گذشته (دوشنبه ۲۸ فوریه) که قرار بود با حضور نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال انجام شود، به طور ناگهانی لغو شد.

شبکه سوم سیما علت پخش نشدن این برنامه را روی آنتن رفتن ویژه برنامه انتخابات مجلس نهم اعلام کرده است.

عادل فردوسی‌پور، تهیه کننده و مجری برنامه نود، نیز گفته است که با توجه به انجام انتخابات مجلس در جمعه آینده، در تلاش است که این برنامه را با حضور مهمان‌های از پیش دعوت شده، روز شنبه سیزدهم اسفند (سوم مارس) روی آنتن ببرد.