کی‌روش: در بازی مقابل قطر دنبال پیروزی و سرگروهی هستیم

کارلوش کی‌روش حق نشر عکس ISNA
Image caption تیم ایران در ده بازی‌ با مربیگری کارلوش کی‌روش شکست نخورده است

کارلوش کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفته در بازی مقابل قطر دنبال پیروزی و سرگروهی است.

در آخرین بازی مرحله دوم انتخابی جام جهانی، تیم ملی ایران فردا (۲۹ فوریه) در ورزشگاه آزادی میزبان قطر خواهد بود. سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از مسابقه گفت: "از تیم قطر شناخت خوبی داریم. چند بازی اخیر آنها را هم بررسی کرده‌ایم. تیم ما آمادگی کامل دارد".

آقای کی‌روش افزود: "با اینکه دغدغه صعود نداریم، اما دنبال پیروزی هستیم تا به عنوان سرگروه به مرحله بعد برویم". کی‌روش اظهار امیدواری کرده که از این بازی استقبال خوبی شود و تماشاگران زیادی به ورزشگاه آزادی بیایند.

او درباره پیوستن اشکان دژاگه به تیم ملی ایران گفت: "به اشکان دژاگه خوش‌آمد می‌گویم. او هم مانند دیگر بازیکنان است. برای من تیم مهم است".

کفاشیان: ظاهر دژاگه مشکلی ندارد

حق نشر عکس AFP
Image caption اشکان دژاگه برای نخستین بار در تیم ملی ایران حضور یافته است

اشکان دژاگه، بازیکن ولفسبورگ آلمان، برای بازی مقابل قطر به ایران آمده است.

او ۲۵ ساله است و سابقه بازی در مقطع نوجوانان و جوانان در تیم ملی آلمان را دارد. بحث حضور دژاگه در تیم ملی ایران برای مدتی مطرح بود و اگر او فردا در بازی مقابل قطر به میدان برود، اولین بازی ملی او برای ایران خواهد بود.

بحث ظاهر بازیکنان فوتبال در ایران که همواره چالش برانگیز بوده، با حضور اشکان دژاگه در تیم ملی ایران دوباره مطرح شده است.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در مورد خالکوبی‌های روی دست اشکان دژاگه گفته: "فعلا دژاگه مطلب خاصی ندارد و مسائل را رعایت می‌کند. بازيكنانی هم كه قبلا منشوری بودند روی مسائل اخلاقی ديگری منشوری شدند. اشكان دژاگه اضافه شده تا تيم ملی قوی‌تری داشته باشیم".

آقای کفاشیان بازی فردا مقابل قطر را از این نظر مهم دانست که در سرگروهی و رتبه ایران در رده بندی جهانی موثر است.

مطالب مرتبط