چلسی از وست برومویچ شکست خورد

آندره ویلاش بواش
Image caption آندره ویلاش بواش، سرمربی جوان چلسی به دلیل نتایج بسیار ضعیف زیر فشار شدیدی قرار دارد

چلسی برای پنجمین بار در ۶ بازی اخیر در کسب پیروزی ناکام ماند و مربی ۳۴ ساله پرتغالی این تیم در شرایط بسیار سختی قرار گرفت.

چلسی که در بدترین شرایط از زمان مالکیت رومن آبراموویچ بر این باشگاه به سر می‌برد، امروز شنبه (سوم مارس) در هفته بیست و هفتم لیگ برتر مهمان برومویچ بود.

این تیم که برای کسب رتبه چهارم و کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان اروپا در سال آینده، رقابتی سخت با آرسنال دارد، هر چه تلاش کرد با بی‌دقتی مهاجمانش نتوانست دروازه میزبان را باز کند. دانیل استوریج، مهاجم ملی پوش انگلیسی این تیم چندین فرصت گلزنی را از دست داد.

اما وست برومویچ با گل دیرهنگام گرت مک‌اولی، به سومین پیروزی پیاپی در سه هفته اخیر لیگ برتر دست یافت. این تیم در سرتاسر بازی، بویژه در ضدحمله‌ها خطرناک بود و نهایتا هم در دقیقه ۸۱ روی یک ضربه کرنر و عملکرد ضعیف مدافعان چلسی به تنها گل بازی دست یافت.

چلسی با این شکست ۴۶ امتیازی است و در رده پنجم قرار دارد. وست برومویچ نیز با ۳۵ امتیاز نهم است.

پیروزی آرسنال در زمین لیورپول

گل دوم فان پرسی در وقت‌های تلف شده بازی، پیروزی ۱-۲ آرسنال در مقابل لیورپول را رقم زد.

در آغاز هفته بیست و هفتم لیگ برتر، آرسنال در حضور تقریبا ۴۵ هزار نفر در ورزشگاه انفیلد مهمان لیورپول بود.

Image caption فان پرسی با دو گل خود آرسنال را در زمین لیورپول به پیروزی رساند

لیورپول که با روحیه‌ای مضاعف حاصل از قهرمانی در جام اتحادیه در یکشنبه گذشته، میزبان آرسنال بود، بازی را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه ۱۷ در نتیجه حرکت نفوذی سوارز به یک ضربه پنالتی دست یافت.

اما درک کویت که در فینال جام اتحادیه گل دوم لیورپول را زده بود، نتوانست پنالتی را گل کند و شزنی، دروازه‌بان آرسنال، در دو مرحله ضربات او را دفع کرد.

با این وجود لیورپول به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۲۲ بر روی ارسال هندرسون و گل به خودی کوشیلنی به گل رسید.

اما آرسنال در تنها موقعیت گلزنی خود در نیمه اول گل لیورپول را پاسخ داد؛ در دقیقه ۳۰ ارسال بلند و دقیق سانیا را فان پرسی وارد دروازه لیورپول کرد.

نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسید. نیمه دوم نیز با حملات تیم میزبان آغاز شد اما هیچکدام از فرصت‌های این تیم به گل تبدیل نشد تا اینکه فان پرسی یکی از معدود فرصت‌های این تیم در نیمه دوم را به گل دوم خود و پیروزی آرسنال بدل کرد.

در حال حاضر آرسنال از ۲۷ بازی ۴۷ امتیاز به دست اورده و در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارد.

لیورپول نیز با ۳۷ امتیاز از ۲۶ بازی در رده هفتم است.

مطالب مرتبط