لیگ قهرمانان آسیا؛ شکست استقلال و پیروزی سپاهان

مظلومی حق نشر عکس u
Image caption استقلال برای پیروزی برنامه مشخصی نداشت

در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، عصرسه شنبه (۱۵ فروردین، سوم آوریل) استقلال و سپاهان میزبان حریفانی از امارات و قطر بودند که این بازی‌ها با ناکامی استقلال و پیروزی سپاهان خاتمه یافتند.

استقلال که در حضور بیش از ۳۰ هزار تماشاگر میزبان الجزیره امارات بود، در مقابل بازی دقیق و خطرناک مهمان خود، بسیار متزلزل و پراشتباه ظاهر شد و با دو گل از عبدالله جمعه (۶) و باره (۷۲) در برابر تنها گل زندی (۶۹)، دو بر یک شکست خورد.

استقلال که از ابتدا بازی را خیلی سرعتی آغاز کرده بود در ۴ دقیقه نخست دو فرصت گلزنی داشت که آرش برهانی، مهاجم این تیم، نتوانست از آنها استفاده مناسبی بکند.

اما در مقابل الجزیره در یک ضدحمله صاحب ضربه‌ای ایستگاهی شد و توپ ارسالی با خروج اشتباه مهدی رحمتی، دروازه‌بان استقلال، با ضربه سر عبدالله جمعه به آسانی وارد دروازه استقلال شد.

بازی در نیمه نخست با وجود حملات زیاد اما نامنسجم استقلال با نتیجه یک صفر به سود الجزیره خاتمه یافت.

استقلال در نیمه دوم یرکوویچ و میداودی را وارد بازی کرد و سعی کرد بر سرعت و میزان حملات خود بیافزاید. نتیجه حملات این تیم تنها یک بار روی شوت راه دور زندی در دقیقه ۶۹ نتیجه داد که با برخورد به مدافع حریف تغییر مسیر داد و وارد دروازه الجزیره شد.

این گل تنها سه دقیقه بی‌پاسخ ماند چرا که الجزیره روی یک ضد حمله دیگر و باز هم اشتباه محرز مهدی رحمتی در خروج ناموفق از دروازه با ضربه دقیق باره، گل دوم و پیروزی مهمان را به ثمر رساند.

استقلال که تا قبل از این، در بازی خانگی لیگ قهرمانان شکست نخورده بود، بعد از دریافت این گل، برای تغییر نتیجه تلاش زیادی کرد، اما برنامه دقیق و موثری برای رسیدن به گل نداشت و این نتیجه تا پایان برجای ماند.

الجزیره امارات با این پیروزی مهم ۹ امتیازی شد و در صدر گروه ماند. استقلال هم از سه بازی چهار امتیازی ماند و امیدش به صعود به مرحله بعد کاهش یافت.

پیروزی سپاهان بر لخویا

حق نشر عکس ko
Image caption محرم نویدکیا کاپیتان سپاهان بود و بازی روان و موثری را انجام داد

سپاهان، نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه دو بر یک برابر لخویا از قطر پیروز شد.

نیمه نخست این دیدار با برتری محسوس میزبان و گل دقیقه ۱۰ جلال حسینی، یک بر صفر پایان یافت.

در نیمه دوم، لخویا روی یک ارسال و دفع ناقص مدافعان و ضربه نهایی علی حسن عفیف در دقیقه ۵۵ بازی را به تساوی کشاند. سپاهان اما با حملات پی در پی و بازی روان و تک ضرب بازیکنانش فرصت‌های زیادی روی دروازه حریف خلق کرد که هر بار با کم دقتی یا واکنش خوب مدافعان و دروازه‌بان حریف به نتیجه نرسید.

اما در دقیقه ۸۸ ارسال دقیق جعفری را برونو سزار با یک ضربه دقیق سر وارد دروازه لخویا کرد. سپاهان در دقایق باقی مانده هم فرصت افزودن بر گل‌هایش را داشت که در یک مورد توپ به تیرک عمودی دروازه لخویا برخورد کرد و گل نشد.

در این دیدار محرم نویدکیا کاپیتان سپاهان بود و بازی روان و موثری را انجام داد.

سپاهان با پیروزی در این دیدار که سومین بازی سپاهان در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا بود ۷ امتیازی شد و با باقی ماندن در صدر گروه امیدش برای صعود به عنوان تیم نخست زیاد شد.