لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس الغرافه را در قطر شکست داد

پرسپولیس حق نشر عکس ISNA
Image caption پرسپولیس با پیروزی سه بر صفر در زمین الغرافه صدرنشینی خود در گروه چهارم را تداوم بخشید

پرسپولیس با نتیجه قاطع سه بر صفر الغرافه را در قطر شکست داد و موقعیت خود را در صدر گروه چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تثبیت کرد.

عصر چهارشنبه (۴ آوریل) در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس مهمان الغرافه بود.این تیم که فرهاد مجیدی، بازیکن پیشین استقلال، را از ابتدا در ترکیب داشت، با دو گل زودهنگام پرسپولیس شوکه شد و تا پایان هرگز نتوانست بر روند بازی حاکم شود.

علیرضا رضایی در دقیقه ۳ روی پاس دقیق علی کریمی گل اول را به ثمر رساند. تنها دو دقیقه بعد شوت ایمون زاید با برخورد به دفاع الغرافه وارد دروازه این تیم شد و دومین گل پرسپولیس رقم خورد.

نیمه نخست با وجود حملات تیم میزبان با همین نتیجه پایان یافت.

الغرافه در نیمه دوم بر شدت حملاتش افزود اما بازیکنان این تیم انسجام و دقت لازم برای گشودن دروازه پرسپولیس را نداشتند. در مقابل پرسپولیس در ضد حمله‌ها بسیار خطرناک بود و مهاجمان این تیم چندین فرصت برای افزودن بر گل‌هایشان را داشتند که یکی از آنها به گل سوم بدل شد.

جواد کاظمیان که از دقیقه ۶۶ به جای امیرحسین فشنگچی وارد زمین شده بود در دقیقه ۷۲ با جا گذاشتن یک مدافع در نزدیکی محوطه جریمه، توپ را به سمت دروازه شوت کرد که در برخورد با یک مدافع دیگر منحرف شد و وارد دروازه الغرافه شد.

نتیجه ۳ بر صفر تا پایان بازی پابرجا ماند و پرسپولیس یک برد شیرین و مهم را در خانه حریف بدست آورد.

پرسپولیس، صدرنشین گروه چهارم این رقابت‌ها، با مجموع ۷ امتیاز از سه بازی شانس اصلی صعود از این گروه به مرحله بعد است.

دیگر دیدار این گروه نیز همزمان در امارات بین الشباب این کشور و الهلال عربستان انجام شد که آن بازی با گل‌های کیل (۳۷) برای میزبان و بیونگ سو (۷۰) برای الهلال یک یک خاتمه یافت. الهلال با سه امتیاز دوم و الشباب و الغرافه با ۲ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم این گروه قرار دارند.

مطالب مرتبط