توهین تماشاگران به داور بازی پرسپولیس و داماش را ناتمام گذاشت

علی کریمی حق نشر عکس ISNA
Image caption علی کریمی، کاپیتان پرسپولیس، تنها گل این تیم مقابل داماش را به ثمر رساند

بازی دو تیم پیروزی و داماش در دقیقه ۸۸ بازی و در حالیکه داماش از میزبان خود پرسپولیس دو بر یک جلو بود، به دلیل توهین تماشاگران پرسپولیس به داور مسابقه نیمه‌تمام ماند.

در آخرین مسابقه هفته بیست و نهم لیگ برتر ایران عصر یکشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) پرسپولیس در تهران میزبان داماش بود که این بازی در نیمه نخست با گل دقیقه ۳۶ علی کریمی از روی نقطه پنالتی یک صفر به سود مهمان تمام شد.

اما در نیمه دوم داماش با دو گل رضا چاووشی (۶۸) و رضا مهدوی (۸۴) از پرسپولیس پیش افتاد. محمود رفیعی، داور مسابقه، پیش از گل دوم داماش (دقیقه ۷۷) به مازیار زارع کارت زرد دوم را نشان داد و او را از بازی اخراج کرد. در دقیقه ۸۶ نیز محمد نصرتی کارت قرمز گرفت و پرسپولیس ۹ نفره شد.

از این لحظه تماشاگران پرسپولیس اعتراض به داور را با شعارهای "تند و رکیک" شروع کردند که نهایتا منجر به توقف بازی از سوی داور شد.

علی کریمی، کاپیتان پرسپولیس، که سعی داشت مانع توهین تماشاگران به داور شود بعد از بازی گفت داماش استحقاق پیروزی را داشت و داوری بازی هم مشکلی نداشت: "اگر کمیته انضباطی می‌خواهد تصمیمی برای این بازی بگیرد، حتی اگر آن تصمیم محرومیت سنگین برای پرسپولیس باشد، بهتر است آن را اتخاذ کند. فرقی نمی‌کند این محرومیت هم برای چه تیمی‌ باشد. به هرحال ما باید یک بار تیم‌ها را محروم کنیم تا دیگر از این اتفاق‌ها نیفتد".

صعود استقلال به رده دوم

حق نشر عکس MEHR
Image caption فریدون زندی گل سوم استقلال مقابل مس سرچشمه زد

استقلال با پیروزی سه بر یک برابر مس سرچشمه به رده دوم لیگ برتر ایران صعود کرد.

استقلال که در کرمان مهمان مس سرچشمه بود، با گل‌های علی حمودی (۴۰) گوران یرکوویچ (۵۲) و فریدون زندی (۷۴) در مقابل تک گل علی سامره (۱۵) برای تیم میزبان، برنده شد.

آندرانیک تیموریان، هافبک ملی‌پوش استقلال، بعد از چندین هفته مصدومیت در این بازی به میدان آمد اما مهدی رحمتی، دروازه‌بان ملی‌پوش استقلال، در اواخر بازی به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت.

استقلال با این پیروزی ۵۵ امتیازی شد و بالاتر از تراکتورسازی (۵۳ امتیاز) در رده دوم جای گرفت. مس سرچشمه با ۱۹ امتیاز خود با فاصله زیاد همچنان در انتهای جدول قرار دارد.

اصغر شرفی، سرمربی مس سرچشمه، پس از شکست تیمش از اینکه "تماشگران کرمانی به جای تیم شهرشان، حریف را تشویق می‌کردند و به بازیکنان مس توهین می‌کردند" اظهار تاسف کرد.

در دیگر بازی امروز، ذوب‌آهن در اصفهان برابر شهرداری تبریز ۲ بر ۲ متوقف شد.

گل‌های میزبان را زلاتان زارکویچ مدافع شهرداری (دقیقه ۲۳-گل به خودی) و محمد قاضی (۶۲) به ثمر رساندند وکمال کامیابی‌نیا (۵۶) و سعید دقیقی (۸۸) برای شهرداری گل زدند.

در حال حاضر ذوب‌‌آهن با ۴۱ امتیاز ششم است و برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کند. شهرداری تبریز هم ۲۸ امتیازی است و در رده هفدهم برای رهایی از سقوط به دسته پایین‌تر می‌جنگد.