لیونل مسی گل‌های فصل خود را به ۶۰ رساند

لیونل مسی حق نشر عکس AFP
Image caption تعداد گل‌های لیونل مسی از پنج فصل قبل، هر بار نسبت به قبل افزایش یافته است

لیونل مسی شصتمین گل خود در این فصل را برای بارسلونا در رقابت‌های مختلف به ثمر رساند. مهاجم آرژانتینی بارسلونا نخستین بازیکن در ۴۰ سال گذشته است که در یکی از باشگاه‌های معتبر اروپا این تعداد گل را در یک فصل زده است.

در هفته سی ویکم لالیگا، شب گذشته (۷ آوریل) بارسلونا در زمین رئال زاراگوزا ۱-۴ پیروز شد و با یک بازی بیشتر به فاصله ۳ امتیازی رئال مادرید صدرنشین رسید. مسی ۲۴ ساله دو گل (دقایق ۳۹ و ۸۶) از چهار گل بارسلونا را به ثمر رساند و با ۳۸ گل، یک گل بالاتر از کریستین رونالدو، به صدر جدول گلزنان لالیگا آمد.

مسی با ۶۰ گلی که در این فصل در رقابت‌های مختلف زده، تنها ۷ گل از رکورد بیشترین گل‌زده باشگاهی در یک فصل تاریخ فوتبال فاصله دارد. گرد مولر، بازیکن پیشین بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان، در فصل ۷۳-۱۹۷۲ در رقابت‌های مختلف باشگاهی ۶۷ گل به ثمر رساند.

برنده توپ طلای سه سال اخیر، علاوه بر ۳۸ گلی که در لالیگا زده، با شکستن رکورد ۱۲ گل قبلی خود ۱۴ گل هم در لیگ قهرمانان اروپا زده است. مسی همچنین در این فصل دو گل در کوپا دل ری، سه گل در سوپر کاپ، یک گل در سوپرکاپ اروپا و دو گل هم در جام باشگاه‌های جهان به ثمر رسانده است.

رئال مادرید صدر نشین لالیگا، امروز از ساعت ۲۰.۳۰ به وقت لندن، میزبان والنسیا تیم سوم جدول خواهد بود و در صورت پیروزی می‌تواند فاصله خود با بارسلونا را مجددا به ۶ امتیاز افزایش دهد.

مطالب مرتبط