مجازات سنگین پرسپولیس به خاطر فحاشی هوادارانش

پرسپولیس داماش حق نشر عکس MEHR
Image caption آقای رفیعی می گوید که برای همیشه از داوری فوتبال خداحافظی کرده است

کمیته‌‌ انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، تیم پرسپولیس را به خاطر فحاشی هوادارانش به داور مسابقه این تیم با داماش گیلان، به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جریمه نقدی و کسر ۲ امتیاز محکوم کرد.

همچنین، نتیجه دیدار جنجالی پرسپولیس و داماش، مطابق رای کمیته انضباطی ۳ بر صفر به نفع تیم گیلانی اعلام شد.

دیدار دو روز پیش این دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران، که تا دقایق پایانی با نتیجه ۲ بر ۱ به نفع داماش ادامه داشت، به علت توهین های شدید هواداران پرسپولیس علیه داور بازی، توسط وی متوقف شد.

مطابق رای کمیته انضباطی، تیم داماش نیز به خاطر تخلفات هوادارانش و فحاشی آنها به برخی از بازیکنان تیم مقابل، به ۱۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

این کمیته همچنین اعلام کرده که "به تلاش های جوانمردانه علی کریمی (کاپتان پرسپولیس) در خصوص همکاری و همیاری با داور مسابقه کمیته انضباطی، وی را مستحق تشویق و تقدیر دانسته و برای او مبلغ ۵۰ میلیون ریال پاداش نقدی در نظر گرفته است".

همزمان، کمیته داوران فدراسیون فوتبال، عملکرد محمود رفیعی داور مسابقه پرسپولیس و داماش را ضعیف ارزیابی کرده و او را به مدت ۴ هفته از قضاوت در مسابقات محروم کرده است.

در این حال آقای رفیعی تأکید کرده است که دیگر به داوری فوتبال ادامه نخواهد داد.

او به خبرگزاری مهر گفت: "هر داوری اشتباه می کند، اشتباهاتی شاید فاحش، اما نباید با یک اشتباه همه چیز را زیر و رو کنیم".

او از شرایطی که در فوتبال ایران به وجود آمده انتقاد کرد و افزود: "این درست نیست که یک نفر را سیبل کنیم و همه کاسه و کوزه ها را بر سر وی بشکنیم".

مطالب مرتبط