یوهان کرویف در بین گزینه‌های لیورپول

یوهان کرویف حق نشر عکس BBC World Service
Image caption یوهان کرویف برای پست مدیریت فنی باشگاه لیورپول مورد توجه مدیران این باشگاه قرار گرفته است

با برکناری دیمین کاملی، یوهان کرویف در لیست نامزدهای عهده‌داری مدیریت فنی باشگاه لیورپول قرار گرفته است.

هنوز فنوی اسپورتز (FSG)، مالک باشگاه لیورپول، لیست قطعی جانشینان کاملی را اعلام نکرده اما عملکرد کرویف در باشگاه‌های آژاکس و چیواس مکزیک مورد توجه جان هنری، رئیس FSG، قرار گرفته است.

یوهان کرویف که اکنون سرمربی تیم ایالت کاتالونیا است چندی پیش از مسئولیتی که در آژاکس داشت کناره‌گیری کرد.

گرچه مدیریت باشگاه لیورپول بدنبال تغییرات بنیادی در ساختار باشگاه نیست، اما تمایل دارد چهره‌ای خوشنام را به باشگاه بیاورد که بتواند ضمن کمک به کنی دالگلیش، سرمربی تیم، مسئولیت استخدام و اداره بازیکنان را بر عهده بگیرد.

اما مشخص نیست که آیا کرویف که بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ سه بار بعنوان بازیکن قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شده، به حضور در انفیلد علاقمند هست یا نه.

لوئیس فان‌گال، سرمربی پیشین هلند و بارسلونا، که از زمان اخراجش از بایرن مونیخ در آوریل سال گذشته بیکار است گفته اگر این پست به او پیشنهاد شود، آن را می پذیرد.

دیمین کاملی از اینکه بطور ناگهانی برکنار شده شوکه شده است.

نتایج ضعیف لیورپول در لیگ برتر که این تیم را در جدول به رده هشتم و پایین‌تر از رقیب همشهری‌اش اورتون کشانده انتظار اعمال تغییرات بالا برده است. بویژه اینکه این تیم در این فصل بالغ بر ۱۰۰ میلیون پوند برای خرید چندین بازیکن پرداخته که حاصل چندانی به باور نیاورده است.

انتقال اندی کرول از نیوکاسل با ۳۵ میلیون پوند، که رکورد قیمت بازیکن انگلیسی در لیگ برتر به حساب می آید، با عملکرد بسیار ضعیف او تبدیل به یکی از ناموفق‌ترین خرید‌های لیگ برتر شده است.

با وجود وضعیت بد لیورپول در لیگ برتر، کنی دالگیش این تیم را قهرمان جام اتحادیه کرده و به نیمه‌نهایی جام حذفی هم رسانده است.

تام ورنر، از مدیران لیورپول، گفته: "ما به دالگلیش کاملا اعتماد داریم و او مورد حمایت کامل این باشگاه است. احساس ما این است که وضعیت تیم در آینده بهتر خواهد بود".

یوهان کرویف که عضو هیئت امنای آژاکس بود پس از یک دعوای حقوقی درازمدت با مدیران این باشگاه اخیرا از سمت خود استعفا داد. کرویف با استخدام یکجانبه لوئیس فان گال و مارتین استروکنبوم مخالفت کرد و با کشاندن آن موضوع به دادگاه، موفق شد مانع انتصاب آنها در این باشگاه شود.

آژاکس پس از استعفای یوهان کرویف، در بیانیه‌ای اظهار کرد که آقای کرویف برای تداوم و جاانداختن روش و شیوه فوتبال خود، با این باشگاه در ارتباط خواهد ماند.

مطالب مرتبط