استقلال به سپاهان نزدیک شد

استقلال حق نشر عکس ISNA
Image caption استقلال با پیروزی مقابل سایپا به صدر جدول نزدیک شد

استقلال تهران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل صبا به فاصله یک امتیازی سپاهان رسید.

استقلال که امروز (۲۵ فروردین- ۱۳ آوریل) در آخرین بازی هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال میزبان صبا بود با سه گل پژمان منتظری (۱۶)، گوران یرکوویچ (۲۶) و میثم حسینی (۴۳) بر حریف خود غلبه کرد و با ۵۸ امتیاز به مکان دوم جدول بازگشت.

پیش از این بازی، تراکتورسازی با گل‌های سیاوش اکبرپور (۱۹) و فلاویو (۵۱) دو بر صفر از سد فولاد خوزستان گذشته بود و با ۵۶ امتیاز برای چند ساعتی مکان دوم را در اختیار داشت اما با برد استقلال، دوباره به جای سوم بازگشت.

صبا با ۴۶ امتیاز و فولاد خوزستان با ۳۹ امتیاز در رتبه‌های چهارم هفتم قرار دارند.

مس سرچشمه سقوط کرد

در بازی‌های دیگر، امروز مس سرچشمه، دو بر یک از داماش شکست خورد و چهار هفته مانده به پایان رقابت‌ها سقوطش به دسته پایین‌تر قطعی شد.

داماش با ۳۹ امتیاز نهم و مس سرچشمه با ۱۹ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

نفت آبادان که میزبان ذوب‌آهن بود به نتیجه‌ای بهتر از یک -یک نرسید. نفت با گل دقیقه ۵۶ سیامک کوهنورد پیش افتاد اما شش دقیقه بعد محمدعلی احمدی بازی را مساوی کرد. به این ترتیب، ذوب‌آهن با ۴۶ امتیاز ششم و نفت آبادان با ۳۹ امتیاز در رده دهم جدول جای گرفتند.

مس کرمان هم با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل شاهین ۳۵ امتیازی شد و با قرار گرفتن در رده چهاردهم تا حدی از منطقه سقوط فاصله گرفت اما شاهین با ۳۱ امتیاز شانزدهم است و بشدت در معرض سقوط قرار دارد.

نفت تهران با شهرداری تبریز صفر صفر کرد. تیم تبریزی با ۲۹ امتیاز، در رده هفدهم باقی ماند و هرچه بیشتر در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر قرار گرفت.

نفت تهران هم با ۴۵ امتیاز پنجم است.

سایپا هم میزبان راه‌آهن بود و یک بر صفر مغلوب یاران علی دایی شد. سایپا با ۳۷ امتیاز دوازدهم است و راه‌آهن با ۳۷ امتیاز در یک رتبه پایین‌تر، سیزدهم است و فاصله خود را با منطقه خطر در هفته های اخیر بیشتر کرده است.

مطالب مرتبط