پیروزی پرگل منچسترسیتی با درخشش کارلوس توز

کارلوس توز حق نشر عکس Getty
Image caption کارلوس توز با ارائه یک بازی درخشان و زدن سه گل بازگشتش به ترکیب اصلی منچسترسیتی را به رخ کشید

منچسترسیتی با نمایش خیره‌کننده کارلوس توز تیم نوریچ را شش بر یک شکست داد.

منچسترسیتی که امروز (۱۴ آوریل) در هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلستان مهمان نوریچ سیتی بود، با هت تریک توز (۱۸، ۷۳، ۸۰) و دو گل از آگوئرو (۲۷،۷۵) و تک گل جانسون (۹۰) میزبان خود را شش بر یک شکست داد.

تک گل نوریچ در این بازی را سرمان در دقیقه ۵۱ به ثمر رساند.

این دومین باری بود که کارلوس توز پس از پایان اختلافاتش با مانچینی و بازگشتش به منچسترسیتی از ابتدا در ترکیب تیم قرار می‌گرفت. او در بازی پیش این تیم مقابل وست برومویچ هم نماش خوبی داشت.

منچسترسیتی با این پیروزی ۷۷ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر به فاصله دو امتیازی منچستریونایتد رسید. یونایتد فردا در اولدترافورد با استون‌ویلا روبرو خواهد شد و در صورت پیروزی فاصله ۵ امتیازی خود را در صدر جدول باز خواهد یافت.

باخت یک بر صفر منچستریونایتد مقابل ویگان در هفته گذشته، موجب شد که امید منچسترسیتی به قهرمانی دوباره زنده شود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption روبرتو مانچینی از بازی خوب کارلوس توز مقابل نوریچ تقدیر کرد

منچستر سیتی امیدوار است که یونایتد تا روز دیدار این دو تیم در داربی سی‌ام این ماه (آوریل)، باز هم امتیاز از دست بدهد تا بتواند با نتیجه گرفتن در آن بازی به رویای قهرمانی پس از بیش از ۴۰ سال برسد. سیتی آخرین بار در فصل ۶۸-۱۹۶۷ بالاتر از منچستر یونایتد قهرمان لیگ شد.

روبرتو مانچینی، سرمربی منچسترسیتی، پس از باخت این تیم مقابل آرسنال در هفته سی و دوم، رقابت قهرمانی را همچنان پابرجا توصیف کرد. اما او در چند روز اخیر و با نزدیک‌تر شدن سیتی به یونایتد، ظاهرا به بازی ذهنی با رقیب روی آورده و می‌گوید رقابت قهرمانی پایان یافته و یونایتد فاتح لیگ برتر امسال است.

امروز سه بازی دیگر در لیگ برتر انگلستان انجام شد که سه تیم ولورهمپتون، بلکبرن و کوئینزپارک رنجرز که در معرض سقوط به دسته پایین‌تر هستند باز هم امتیاز از دست دادند.

ولورهمپتون که از زمان اخراج میک‌ مک‌کارتی نتوانسته هیچ بردی کسب کند، در زمین ساندرلند صفر صفر متوقف شد. این تیم با ۲۳ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد و نامزد اصلی سقوط به دسته پایین‌تر است.

بلکبرن هم در زمین سوانزی ۳ بر صفر مغلوب شد و با ۲۸ امتیاز خود به رده نوزدهم تنزل یافت. سوانزی هم که یکی از پدیده‌های این فصل لیگ برتر بوده با ۴۲ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد. سه گل میزبان را سیگوردسون (۳۷)، دایر (۴۳) و دان (گل به خودی- ۶۳) به ثمر رساندند.

کوئینزپارک رنجرز هم که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی گرفته بود در زمین وست برومویچ با گل دورانز (۲۲) یک بر صفر مغلوب شد. رنجرز با ۳۱ امتیاز شانزدهم است و وست بروم با ۴۲ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد.

مطالب مرتبط