پیروزی پرگل منچستریونایتد با یک پنالتی بحث‌انگیز

اشلی یانگ حق نشر عکس Reuters
Image caption اشلی یانگ با یک برخورد خفیف خود را به زمین انداخت و یک پنالتی برای تیمش گرفت

منچستریونایتد با پیروزی ۴ بر صفر برابر استون ویلا فاصله خود با منچستر سیتی در صدر جدول را دوباره به ۵ امتیاز افزایش داد.

منچستریونایتد که امروز (۱۵ آوریل) در هفته سی و چهارم لیگ برتر در اولدترافورد با تیم الکس مک‌لیش روبرو شده بود ابتدا با یک پنالتی بحث‌انگیز جلو افتاد.

اشلی یانگ در دقیقه ۷ داخل محوطه جریمه استون ویلا با برخورد بسیار خفیف با کیاران کلارک، مدافع ویلا، خود را به زمین انداخت و داور هم بلافاصله در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد.

وین رونی پنالتی را گل کرد و میزبان را در مسیر یک برد قطعی به پیش انداخت.

اشلی یانگ دو هفته پیش هم در بازی مقابل کوئینزپارک رنجرز در یک موقعیت مشابه با زمین انداختن خود یک پنالتی برای یونایتد گرفت.

گری لینکر، کاپیتان پیشین تیم ملی انگلستان و مجری برنامه "مچ آو د دی" بی‌بی‌سی در توئیتر خود گفت: "برخورد کمی وجود داشت اما حرکت‌های نمایشی اشلی یانگ ممکن است شهرت برایش بسازد".

رابی سوج، بازیکن پیشین تیم ملی ولز که در مدرسه فوتبال منچستریونایتد پرورش یافته، نیز در گزارش خود برای رادیو ۵ بی‌بی‌سی گفت: "به نظر من اشلی یانگ دوباره "دایو" کرد. من قبل از بازی هم گفتم که یانگ باید مراقب حرکات نمایشی خود باشد. برخورد اندکی بود اما حالتی که او خودش را به زمین انداخت شوک‌آور بود. یانگ خودش را بدنام می‌کند".

منچستریونایتد در طول بازی به ویژه در نیمه نخست تیم برتر بود و این نتیجه اختلاف گل این تیم با منچسترسیتی به ۴ گل کاهش داد (۵۸ در برابر ۵۴).

حق نشر عکس AFP
Image caption وین رونی دو گل مقابل استون ویلا زد. رونی با 24 گل، بعد از فان‌پرسی بیشترین گل را در لیگ برتر این فصل به ثمر رسانده است.

گل دوم منچستریونایتد هم در دقیقه ۴۳ روی اشتباه محرز مدافعان ویلا بدست آمد. ارسال زمینی پاتریس اورا از سمت چپ را دو دفاع ویلا به تصور اینکه به بیرون می‌رود رها کردند و توپ در گوشه دروازه نصیب دنی ولبک شد و او به آسانی دروازه را باز کرد و یونایتد نیمه نخست را با برتری ۲ بر صفر به پایان برد.

در نیمه دوم ویلا بازی را بهتر آغاز کرد اما در ایجاد موقعیت گلزنی ناکام بود. وین رونی که پس از زدن گل اول دو فرصت خوب را از دست داده بود، در دقیقه ۷۳ پاس هوشمندانه والنسیا را به گل سوم یونایتد تبدیل کرد.

وین رونی با ۲۴ گل زده بعد از فان‌پرسی( ۲۷ گل)، در رده دوم بهترین گلزنان این فصل لیگ برتر قرار دارد. سرجیو آگوئرو با ۲۱ گل در رده سوم است.

وین رونی بعد از زدن این گل جای خود را به دیمیتار برباتف داد و فرصت هت تریک کردن را نیافت.

گل چهارم منچستر یونایتد هم در حالیکه بازی رو به اتمام بود با ضربه دقیق لوئیس نانی، بازیکن پرتغالی این تیم در دقیقه ۹۰ حاصل شد.

یونایتد پیش از آنکه در داربی شهر منچستر در سی‌ام این ماه (آوریل) با رقیب اصلی‌اش منچسترسیتی روبرو شود، یکشنبه هفته آینده باید با اورتون مسابقه دهد.

منچسترسیتی هم یکشنبه آینده مهمان ولورهمپتون خواهد بود.

.

مطالب مرتبط