ایران در یک بازی دوستانه موریتانی را شکست داد

ایران و موریتانی حق نشر عکس ISNA
Image caption تیم ملی ایران قرار بود 29 فروردین با امارات بازی کند که از طرف امارات لغو شد

ایران در یک بازی تدارکاتی دو بر یک موریتانی را در ورزشگاه آزادی شکست داد

تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی آمادگی، امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل) میزبان موریتانی، تیم رده ۲۰۲ رده بندی جهانی فیفا بود. این بازی که بدون اطلاع رسانی کافی و تقریبا بدون حضور تماشاگر انجام شد با دو گل نیمه نخست قاسم دهنوی (۳۱) و کریم انصاری‌فرد (۳۳) به سود ایران خاتمه یافت.

کارلوش کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران،در این بازی بیشتر از بازیکنان ذخیره و گمنام استفاده کرد و ۱۱ بازیکن نیمه نخست را در نیمه دوم تعویض کرد. به همین دلیل وقتی در دقیقه ۷۵ احمد حسن‌زاده به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد، هیچ بازیکنی روی نیمکت باقی نمانده بود که جایگزین او شود و ایران دقایق پایانی را ۱۰ نفر بازی کرد.

در این دیدار هر دو تیم صاحب یک ضربه پنالتی شدند که هیچکدام پنالتی خود را گل نکردند.

در حالیکه بازی روز گذشته پرسپولیس و الغرافه در لیگ قهرمانان آسیا، با حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر انجام شده بود، برخی رسانه های ایران عدم حضور تماشاگر را در یک بازی ملی نشان از بی‌برنامگی دانسته‌اند.

حق نشر عکس FARS
Image caption ایران در یک بازی تدارکاتی موریتانی، تیم 202 در رده‌بندی فیفا، را شکست داد

علی دایی، سرمربی پیشین تیم ملی ایران و سر مربی فعلی راه‌آهن، از این دیدار تدارکاتی و خبررسانی آن انتقاد کرده است: "موریتانی کشوری است که من شاید سه سال یک بار هم نام آن را نشنوم چه رسد به فوتبال آن...اگر تیم ملی با یک تیم لیگ یکی بازی می‌کرد بهتر از این بود. می‌خواهند همان بلایی را سر کی‌روش بیاورند که سر من آوردند . اگر فدراسیون مشکل مالی دارد چطور هزینه کرده و موریتانی را آورده".

آقای دایی از عدم پوشش تلویزیونی این بازی نیز انتقاد کرد.

پیشتر قرار بود ایران در روز ۲۹ فروردین (دیروز) با تیم ملی امارات یک بازی دوستانه انجام بدهد، اما فدراسیون این کشور به دلیل اعتراض به سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، به جزیره ابوموسی، آن مسابقه را بصورت یکطرفه لغو کرد. علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، این اقدام امارات را سیاسی خواند و گفت تیم ایران دیگر با امارات مسابقه دوستانه انجام نخواهد داد.

تیم ملی ایران در اولین بازی خود در مرحله اخر انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در آسیا، ۱۴ خرداد ماه آینده (سوم ژوئن) مهمان ازبکستان خواهد بود.

مطالب مرتبط