رکورد پرش ارتفاع ایران باز هم شکسته شد

حق نشر عکس FARS
Image caption کیوان قنبرزاده بعد از امیر حسین‌زاده دومین پرنده است که رکورد سال 1371 حسن شایان را شکسته

رکورد پرش ارتفاع ایران که هجده سال دست نخورده باقی‌ مانده بود، در طول کمی‌ بیش از یک سال دو بار شکسته شده است.

کیوان قنبر زاده، ورزشکار مازندرانی، روز جمعه اول اردیبهشت (20 آوریل) در رقابت‌های قهرمانی کشور در شیراز، دو متر و بیست و شش سانتی متر پرید که از رکورد پیشین ایران یک سانتی متر بیشتر است.

سال گذشته هم در همین رقابت‌ها و باز هم در شیراز، رکورد پرش ارتفاع کشور شکسته شده بود. امیر حسین زاده از بوشهر که آن هنگام بیست و سه‌ ساله بود، دو متر و بیست و پنج سانتی متر پرید و رکورد حسن شایان را شکست، رکوردی که ورزشکار نامدار دو میدانی ایران در سال ۱۳۷۱ به جا گذاشته بود و تا آن زمان مدت باقی مانده بود.

حسین زاده بعد از آن رکورد شکنی، تابستان گذشته نتوانست در تمرین‌های تیم ملی‌ حد نصاب لازم را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ در کوبه ژاپن بدست نیاورد.

اما کیوان قنبرزاده، پرنده جوان بابلی، توانست استعداد خود را به مربیان نشان دهد و در تمرین های تیم ملی حد نصاب لازم را برای حضور در قهرمانی آسیا بدست آورد.

همانطور که حسین شایان، رکوردار پیشین ایران و مربی‌ کنونی پرش ارتفاع تیم ملی‌ دو و میدانی پیش بینی می‌‌کرد، قنبرزاده با پریدن از مانع دو متر و هجده سانتی متری جزو شش پرنده برتر قاره آسیا قرار گرفت.

قنبرزاده که ماه آینده بیست و دو ساله می شود، اگر رکورد خود را دو سانتی متر بهتر کند سهمیه المپیک لندن را هم بدست خواهد آورد.