آرسنال مقابل چلسی متوقف شد

آرسنال چلسی حق نشر عکس Getty
Image caption چلسی که چهارشنبه گذشته بارسلونا را برده بود با ترکیبی کاملا متفاوت مقابل آرسنال قرار گرفت

آرسنال که از میان تیم‌های تاتنهام، نیوکاسل و چلسی، بیشترین امید را برای کسب سهمیه سال آینده لیگ قهرمانان اروپا دارد، امروز (۲۱ آوریل) در حضور بیش از ۶۰ هزار تماشاگر مقابل چلسی، مهمان خود بدون گل مساوی کرد.

در این بازی که یکی از ضعیف‌ترین رویارویی‌های این دو تیم در چند سال اخیر بود، آرسنال فرصت‌های گلزنی بیشتری داشت که در دو مورد، ضربه‌های فان‌پرسی و کوشلنی به تیرک دروازه چلسی برخورد کرد.

چلسی از تیمی که چهارشنبه گذشته در بازی رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان یک بر صفر بارسلونا را شکست داده بود، تنها پتر چک، جان تری و گری کیهیل را از ابتدا در ترکیب داشت.

روبرتو دی متئو، سرمربی چلسی، برای اطمینان از در اختیار داشتن بازیکنان کلیدی‌اش برای بازی روز سه شنبه آینده در مقابل بارسلونا، تغییر عمده‌ای در آرایش تیمش داده بود که این تغییرات در پایین آمدن کیفیت این بازی بی‌تاثیر نبود.

گفته شده که دیدیو دروگبا که حضور پررنگش در بازی مقابل بارسلونا نقش مهمی در پیروزی چلسی داشت، به دلیل آسیب دیدگی به این بازی نرسیده اما برای بازی برگشت لیگ قهرمانان اروپا در نیوکمپ آماده خواهد بود.

با یک امتیاز این بازی آرسنال از ۳۵ بازی خود صاحب ۶۵ امتیاز شد و همچنان در رده سوم باقی ماند. چلسی هم که ۴۸ امتیاز دارد ششم است و از نیوکاسل، تیم رده چهارم، چهار امتیاز کمتر دارد.

چلسی که در جام حذفی انگلستان به فینال رسیده، با پیروزی در بازی رفت مقابل بارسلونا، شانس رسیدن به فینال و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز دارد. اما امید این تیم برای قرار گرفتن میان چهار تیم لیگ برتر و کسب سهمیه سال آینده لیگ قهرمانان کم است.

امروز در لیگ برتر انگلستان بازی‌های مهم دیگری هم برگزار شد که نتیجه آنها بر سرنوشت تیم‌های ته جدول در سقوط به دسته پایین‌تر موثر خواهد بود.

حق نشر عکس Getty
Image caption ویگان که در هفته‌های اخیر با شکست دادن منچستریونایتد و آرسنال شگفتی‌ساز شده بود در لحظات آخر بازی مقابل فولام شکست خورد

ویگان که برای جلوگیری از سقوط، در چند هفته اخیر با ارائه بازی‌های درخشان و پیروزی بر منچستریونایتد و آرسنال شگفتی‌ساز شده بود در لحظات پایانی دو بر یک در زمین فولام شکست خورد. در این بازی پوگربنیاک (۵۸) و سندروس (۸۹) برای میزبان گل زدند و تک گل ویگان را نیز بویس در دقیقه ۵۷ به ثمر رساند.

در حال حاضر ویگان با ۳۴ امتیاز در رده شانزدهم قرار دارد و فولام با ۴۶ امتیاز نهم است.

بلکبرن هم بعد از چند هفته ناکامی و قرار گرفتن در محدوده سقوط، دو بر صفر و با گل‌های فورمیکا (۴۱) و هویلت (۴۹) بر نوریچ پیروز شد. بلکبرن با ۳۱ امتیاز هجدهم است و نوریچ ۴۳ امتیازی است و در رده دوازدهم قرار دارد.

استون ویلا در زمین خود با ساندرلند بدون گل مساوی کرد. ویلا با ۳۶ امتیاز پانزدهم است و ساندرلند ۴۴ امتیازی با خیالی راحت در رده دهم قرار دارد.

بولتون هم که از اصلی‌ترین نامزدهای سقوط است با تساوی یک یک مقابل سوانزی تنها یک امتیاز اندوخت و در رده یکی به آخر لیگ باقی ماند. سوانزی با ۴۳ امتیاز یازدهم است.

اما نیوکاسل که یکی از شگفتی‌های این فصل لیگ برتر است با اقتدار مهمان خود استوک را با گل‌های سیسه (۱۸) و کابای (۱۴ و ۵۷) سه بر صفر شکست داد. نیوکاسل با این پیروزی ۶۲ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر بالاتر از تاتنهام به رده چهارم جدول صعود کرد. استوک هم با ۴۲ امتیاز چهاردهم است.

مطالب مرتبط