لیگ برتر ایران؛ پیروزی سپاهان و توقف استقلال

سپاهان حق نشر عکس ISNA
Image caption سپاهان با پیروزی مقابل فولاد فاصله خود با استقلال را بیشتر کرد

تساوی استقلال در بوشهر و پیروزی سپاهان مقابل فولاد، موقعیت این تیم اصفهانی را در صدر جدول لیگ برتر تقویت کرد.

امروز یکشنبه سوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) چهار دیدار در هفته سی و یکم لیگ برتر ایران انجام شد که سه تیم مدعی قهرمانی یعنی سپاهان، استقلال و تراکتورسازی به میدان رفتند.

سپاهان مسابقه خود با فولاد را با دو گل سید مهدی صالحی (۸) و جواهر سوکای (۸۸) در مقابل تک گل آرش افشین (۷۹) دو بر یک برد و با ۶۲ امتیاز موقعیت خود را در صدر جدول تثبیت کرد.

سپاهان در حالی این دیدار را به سود خود خاتمه داد که به دلیل اخراج حسن اشجاری، از دقیقه ۵۰ بازی را ۱۰ نفره ادامه داد.

با این نتیجه فولاد با ۳۹ امتیاز بالاتر از پرسپولیس در رده نهم قرار گرفته است.

استقلال هم که مهمان شاهین بوشهر بود نتوانست نتیجه بهتر از تساوی یک یک کسب کند. استقلال در نیمه نخست چند فرصت خوب را توسط اسماعیل شریفات و گوران یرکوویچ از دست داد تا اینکه در لحظات آخر این نیمه شاهین از تنها فرصت جدی خود استفاده کرد و دروازه استقلال را باز کرد. شوت امجد شکوه مقام با برخورد به مجتبی جباری وارد دروازه استقلال شد.

استقلال در نیمه دوم خسرو حیدری و آرش برهانی را به بازی آورد و برای جبران بر شدت حملات خود افزود. تلاش این تیم تنها یک بار نتیجه داد. یرکوویچ در دقیقه ۶۱ روی کرنر ارسالی فریدون زندی دروازه وحید طالبلو ، دروازه بان شاهین، را باز کرد و بازی را به تساوی رساند.

استقلال با این تساوی ۵۹ امتیازی شد و در رده دوم باقی ماند. شاهین هم با ۳۲ امتیاز شانزدهم است و با خطر سقوط به دسته پایین مواجه است.

تراکتورسازی، دیگر مدعی قهرمانی در این فصل نیز با یک برد مهم برابر راه‌آهن، موقعیت خود در بالای جدول را بهبود بخشید. تک گل پیروزی تراکتورسازی در دقیقه ۸۶ توسط امیرحسین صادقی به ثمر رسید.

علی دایی، سرمربی راه‌آهن به انجام بازی در ورزشگاه تختی تهران به جای ورزشگاه خانگی راه آهن اعتراض داشت. با اینکه راه‌آهن میزبان این بازی بود، در حدود ده هزارنفر به ورزشگاه تختی آمده بودند که بیشترشان تراکتورسازی را تشویق می‌کردند.

تراکتورسازی با این پیروزی مانند استقلال ۵۹ امتیازی شد اما به دلیل گل زده بیشتر استقلال، در رده سوم باقی ماند.

راه‌آهن با ۳۵ امتیاز بالاتر از منطقه خطر در رده پانزدهم قرار دارد.

در دیگر بازی امروز ذوب آهن در زمین خود با داماش گیلان به تساوی بدون گل رسید. در جدول ذوب آهن با ۴۳ امتیاز ششم و داماش با ۴۰ امتیاز هشتم است.

مطالب مرتبط