رابین فان پرسی بهترین بازیکن فصل لیگ برتر شد

رابین فان پرسی مهاجم هلندی آرسنال حق نشر عکس Reuters
Image caption کاپیتان 28 ساله آرسنال از سوی اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای انگلستان به‌عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد

اتحادیه فوتبال نویسان انگلستان دیروز (دوشنبه 23 آوریل) رابین فان پرسی، مهاجم هلندی آرسنال را به عنوان بهترین بازیکن فصل 12-2011 لیگ برتر انتخاب کرد.

این مهاجم 28 ساله در طول این فصل 38 گل زده، که 34 گل آن با پیراهن باشگاهش بوده است. فان پرسی در لیگ برتر هم 27 گل زده، و جلوتر از وین رونی، مهاجم 26 گله منچستر یونایتد، در صدر جدول گلزنان این لیگ است.

سال پیش اسکات پارکر، هافبک تاتنهام، این جایزه را بدست آورده بود.

برنده این جایزه با رأی حدود 400 عضو اتحادیه فوتبال نویسان انگلستان تعیین می‌شود.

استیو بیتس، رئیس اتحادیه فوتبال نویسان انگلستان، در تمجید از کاپیتان آرسنال گفت: "رابین امسال انتخاب اکثریت قاطعی از اعضای ما بود. بعد از فصل فوق‌العاده‌ای که با آرسنال گذرانده، شایستگی آن را داشت. کیفیت گل‌ها، حرکات تهاجمی و ثبات عملکردش در فصلی که آرسنال فراز و نشیب زیادی داشت واقعا جالب توجه بود. اینکه اکثریت قابل تو.جهی از اعضای اتحادیه به او رأی داده‌اند، تأیید کننده این باور عمومیست که او بهترین بازیکن این فصل بوده‌است."

فان پرسی در سال 2004 از باشگاه هلندی فاینورد به آرسنال پیوست و در طول این مدت در پست های مختلف خط حمله آرسنال بازی کرده، اما در دو فصل اخیر بیشتر در نقش مهاجم مرکزی ظاهر شده است.

انتقال او به پست مهاجم مرکزی به او اجازه داده موفق‌ترین فصل دوران بازی‌اش را بگذراند.

فان پرسی در این فصل تأثیرگذارترین بازیکن آرسنال بوده و بدون گل‌های او آرسنال در رده هفدهم جدول قرار می‌گرفت.

او 15 گل از 27 گلش را در مسابقاتی زده که آرسنال نهایتا با یک گل اختلاف برنده شده است.

البته خود او می‌گوید در ابتدا زیاد به توانایی خود در بازی به عنوان مهاجم مرکزی اطمینان نداشته: "وقتی برای بار اول به عنوان مهاجم مرکزی به زمین رفتم، مطمئن نبودم که از عهده این مسوولیت بر بیایم. اما بعد از یکی دو ماه کم کم متوجه شدم می‌توانم در این پست جا بیفتم."

فان پرسی دو روز پیش (یکشنبه 22 آوریل) هم از سوی اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای انگلستان به‌عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.

در مراسم معرفی بهترنی بازیکن فصل از سوی اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای، تیم منتخب این فصل لیگ برتر هم برگزیده شد، که منچستر سیتی با 4 بازیکن، بیشترین نماینده را در آن دارد.

تیم منتخب لیگ برتر: جو هارت (منچستر سیتی)، کایل واکر (تاتنهام)، ونسان کمپانی (منچستر سیتی)، فابریسیو کولوچینی (نیوکاسل)، لیتون بینز (اورتون)، داوید سیلوا (منچستر سیتی)، یایا توره (منچستر سیتی)، گارت بیل (تاتنهام)، اسکات پارکر (تاتنهام)، رابین فان پرسی (آرسنال)، وین رونی (منچستر یونایتد).

کایل واکر، مدافع کناری 21 ساله تاتنهام که در تیم منتخب فصل هم قرار گرفته، جایزه بهترین بازیکن جوان فصل را هم دریافت کرد.