اخلاقی و هادی سهمیه کشتی المپیک لندن را کسب کردند

حبیب‌الله اخلاقی حق نشر عکس IAWF
Image caption حبیب‌الله اخلاقی در وزن 84 کیلوگرم آزاد سهمیه المپیک لندن را بدست آورد

پرویز هادی و حبیب‌الله اخلاقی با کسب مدال طلا در رقابت‌های گزینشی، سهمیه حضور در رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن را بدست آوردند.

پرویز هادی که در وزن ۱۲۰ کیلوگرم مسابقات گزینشی کشتی آزاد در چین شرکت کرده بود با برتری بر رقبایی از ژاپن، آلبانی، و رومانی به فینال رسید و سهمیه المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرد. پرویز هادی به دلیل حاضر نشدن رقیب آلمانی‌اش در بازی نهایی به مدال طلا دست یافت.

حبیب‌الله اخلاقی، فرنگی‌کار ۸۴ کیلوگرم ایران، نیز در رقابت‌های گزینشی این وزن کشتی‌گیرانی از سوئد، ارمنستان، فرانسه و گرجستان را پشت سر گذاشت و با رسیدن به بازی نهایی سهمیه المپیک را بدست آورد.حبیب‌الله اخلاقی هم با پیروزی بر رقیب خود از کرواسی مدال طلای این وزن را به گردن آویخت.

با این دو سهمیه، ایران غیر از وزن ۷۴ کیلوگرم فرنگی، در سایر وزن‌های آزاد و فرنگی (۷ وزن آزاد و ۶ وزن فرنگی) سهمیه حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرده است.

در رقابت‌های گزینشی چین که نفرات اول تا سوم هر وزن جواز حضور در المپیک را کسب می‌کنند، هادی علیزاده پورنیا نماینده ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم با شکست برابر نماینده اوکراین حذف شد و در کسب سهمیه ناکام ماند.

آخرین امید ایران برای کسب سهمیه در این وزن، مسابقات گزینشی فنلاند (۱۷-۱۵ اردیبهشت) خواهد بود. طبق تصمیم کادر مربیگری تیم ملی کشتی ایران، برای کسب سهمیه وزن ۷۴ کیلوگرم فرشاد علیزاده به فنلاند اعزام خواهد شد.

مطالب مرتبط