ایران بازی تدارکاتی مقابل موزامبیک را برد

ایران، موزامبیک حق نشر عکس ISNA
Image caption ایران در یک بازی تدارکاتی، موزامبیک را سه بر صفر شکست داد

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه تیم ملی موزامبیک را سه بر صفر شکست داد.

تیم ملی فوتبال ایران امروز ۱۳ اردیبهشت (دوم مه) در ورزشگاه انقلاب کرج دیداری تدارکاتی با تیم موزامبیک انجام داد که این بازی با گل‌های محمد غلامی (۱۱)، قاسم دهنوی (۴۰) و پژمان نوری (۶۶) سه بر صفر به سود ایران خاتمه یافت.

در این دیدار که حدودا ۵ هزارنفر تماشگر داشت، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، بازیکنان زیادی را وارد بازی کرد تا آنها را محک بزند.

موزامبیک که در رده‌بندی فیفا در رتبه ۱۰۶ قرار دارد، تعدادی از بازیکنان اصلی خود را به ایران نیاورده بود و ده دقیقه پایانی را هم به دلیل اخراج دو بازیکن خود ۹ نفره بازی کرد.

کارلوس کی‌روش در نشست خبری بعد از این دیدار، از بازی بازیکنان جدید اظهار رضایت کرد و در پاسخ به این سوال که چرا به جای تیم‌های مطرح دنیا باید با موزامبیک بازی کنیم گفت: "برای بازی با تیم‌های بزرگ مثل اسپانیا و پرتغال، یا باید مبلغ زیادی بپردازید یا اینکه تیم ملی قوی داشته باشید و مثلا قهرمان آسیا شوید یا به جام جهانی راه پیدا کنید."

در ۱۸ آوریل گذشته (۳۰ فروردین) هم، بعد از انصراف امارات، ایران یک بازی تدارکاتی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی با موریتانی، تیم رده ۲۰۲ فیفا، انجام داد که آن بازی را هم دو بر یک برد.

ایران در سال‌های اخیر برای تداراک بازی‌های دوستانه با مشکلات زیادی همراه بوده و در برخی موارد هم بعد از تایید انجام بازی و برنامه‌ریزی، تیم‌های دعوت شده انصراف داده‌اند.

انجام بازی‌های دوستانه با تیم‌های "ضعیف" هم گاهی مورد انتقاد برخی از کارشناسان و رسانه‌ها قرار گرفته است.

علی دایی، سرمربی پیشین تیم ملی ایران، در واکنش به بازی دوستانه مقابل موریتانی گفته بود: "بازی کردن با یک تیم دسته یکی داخلی برای تیم ملی ایران مفیدتر از دیدار با تیم گمنام موریتانی است."

ایران در حال حاضر در رده ۵۱ رنکینگ فیفا قرار دارد.

مطالب مرتبط