محرومیت بازیکنان برای فینال لیگ قهرمانان بخشیده نمی‌شود

Image caption شش بازیکن چلسی و بایرمونیخ به دلیل گرفتن کارت زرد در بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان از بازی پایانی محروم شده‌اند

یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا، تاکید کرده است که قوانین کارت‌های زرد لیگ قهرمانان اروپا تا سه سال آینده تغییر نخواهد کرد.

هفت بازیکن از دو تیم چلسی و بایرمونیخ از حضور در بازی پایانی لیگ قهرمانان اروپا بازمانده‌اند که شش نفر از آنها در بازی‌های نیمه‌نهایی کارت زرد گرفتند.

این در حالی است که مقررات مسابقات یورو ۲۰۱۲ درباره کارت‌های زرد بازیکنان متفاوت خواهد بود. در این تورنمنت کارت‌های زرد بازیکنان تا مرحله یک چهارم نهایی، از آن مرحله به بعد در نظر گرفته نخواهد شد.

یک سخنگوی یوفا گفت: "در رقابت‌های مختلف می‌توان مقررات متفاوتی را اعمال کرد. این قوانین نتیجه بررسی‌هایی دقیق است و از طریق فرآیندی دموکراتیک بدست آمده‌اند".

یوفا با همین استدلال درخواست اتحادیه بین‌المللی بازیکنان، FIFPro، برای بخشودن شش بازیکن محروم برای شرکت در بازی پایانی لیگ قهرمانان را رد کرد.

رامیرز، میرلش و ایوانوویچ از چلسی و گوستاوو، آلابا و بدستوبر از بایرمونیخ شش بازیکنی هستند که در بازی‌های نیمه نهایی کارت زرد دوم گرفتند و از بازی پایانی محروم شدند. جان تری، کاپیتان چلسی هم به دلیل گرفتن کارت قرمز مقابل بارسلونا در فینال حاضر نخواهد بود که اتحادیه بین‌المللی بازیکنان در مورد او درخواستی به یوفا ارائه نداده بود.

مایکل فان پراگ، رئیس گروه قوانین و مقررات لیگ قهرمانان یوفا، گفته: "اخیرا سه جلسه با نمایندگان باشگاه‌های اروپا داشتیم و هیچ درخواستی، بویژه از نمایندگان باشگاه بایرمونیخ، درباره مقررات کارت زرد نداشته‌ایم. در نتیجه مقررات جاری برای سه سال آینده را تایید کردیم".

پیش از انتشار بیانیه یوفا، سایمون بارکر، سخنگوی اتحادیه بین‌المللی بازیکنان، گفته بود هر بازیکنی که در نیمه‌نهایی خطایی جدی و خطرناک بکند باید قرمز بگیرد و از بازی نهایی محروم شود اما درست نیست که خطاهای منجر به کارت زرد موجب محرومیت بازیکنان از فینال لیگ قهرمانان شود. بعضی‌ها می‌گویند این مسئله ممکن است به بازیکنان آزادی عمل بیشتر برای خطا کردن در بازی نیمه نهایی بدهد. اما چنین حرفی کاملا بی‌معنی است".

در بازی‌های یورو ۲۰۱۲ تنها بازیکنانی که در یک چهارم یا نیمه نهایی کارت قرمز بگیرند از بازی نهایی محروم خواهند شد.

مطالب مرتبط