تساوی سپاهان، شکست پرسپولیس و پیروزی استقلال

علی دایی و علی کریمی حق نشر عکس ISNA
Image caption علی دایی سرمربی راه‌آهن تیم پیشین خود پرسپولیس را شکست داد

با تساوی سپاهان برابر ذوب‌آهن، تکلیف قهرمانی لیگ برتر ایران به هفته آخر کشیده شد.

سپاهان صدرنشین لیگ برتر ایران امروز (۱۷ اردیبهشت، ۶ مه) در داربی اصفهان مقابل ذوب‌آهن بدون گل مساوی شد. با توجه به تساوی تراکتورسازی مقابل مس سرچشمه، اگر سپاهان در این دیدار پیروز می‌شد قهرمان لیگ برتر این فصل می‌شد.

در حال حاضر سپاهان با ۶۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تراکتورسازی با ۶۳ امتیاز دوم است. سپاهان در صورت کسب حداقل امتیاز در بازی آخر خود مقابل مس سرچشمه قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

بازی بعدی تراکتورسازی مقابل ملوان تیم سیزدهم جدول است.

اما استقلال تیم سوم رده‌بندی در زمین نفت آبادان دو بر یک پیروز شد. تک گل فونیکه سی در دقیقه ۹ برای نفت آبادان را گوران یرکوویچ (۲۴) و میثم حسینی (۷۴) پاسخ دادند تا جاماندن استقلال از کورس قهرمانی قطعی نشود.

اکنون استقلال مانند تراکتورسازی ۶۳ امتیازی است اما به دلیل تفاضل گل کمتر سوم است.

تداوم شکست‌های پرگل پرسپولیس

پرسپولیس در ادامه ناکامی‌های اخیر خود، در ورزشگاه آزادی ۴ بر ۳ مغلوب راه‌آهن شد. گل‌های راه‌آهن را بهادر عبدی (۱۹، ۴۵، ۷۸) و حسین کاظمی (۷۴) به ثمر رساندند. هر سه گل پرسپولیس را هم ایمون زاید در دقایق ۲۳، ۸۳، ۸۷ وارد دروازه راه‌آهن کرد. پرسپولیس تا دقیقه ۸۳، چهار بر یک عقب بود.

این چهارمین بار در این فصل است که پرسپولیس با چهار گل شکست می‌خورد. پرسپولیس هفته گذشته هم مقابل تراکتورسازی چهار بر یک شکست خورده بود.

این نتیجه پرسپولیس ۳۹ امتیازی را تا آستانه منطقه خطر یعنی رده پانزدهم پایین برد.

سقوط شهرداری تبریز و شاهین بوشهر

بعد از قطعی شدن سقوط مس سرچشمه به لیگ دسته یک، بازی‌های امروز تکلیف دو تیم دیگر سقوط کننده را نیز مشخص کرد.

شاهین مقابل مهمان خود سایپا دو بر دو مساوی شد و با ۳۳ امتیاز سقوطش به دسته پایین‌تر قطعی شد. شهرداری هم در تبریز با فجر سپاسی صفر صفر کرد و با ۳۴ امتیاز با لیگ برتر خداحافظی کرد.

در دیگر بازی‌های امروز هم نفت تهران یک بر صفر داماش را شکست داد و ملوان دو بر صفر فولاد را بدرقه کرد. صبای قم نیز با مس یک یک کرد.

مطالب مرتبط