کسر امتیاز از پرسپولیس منتفی شد

دو بازی خانگی بدون تماشاگر حق نشر عکس AFP
Image caption کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ایران جریمه دو امتیازی پرسپولیس را به محرومیت دو جلسه‌ای از بازی در حضور تماشاگران تبدیل کرد

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ایران با لغو جریمه دو امتیازی پرسپولیس، این تیم را به انجام دو بازی خانگی بدون تماشاگر محکوم کرد.

علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف، این خبر را در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است.

به گفته صالحی، در جلسه روز شنبه ۱۶ اردیبهشت این کمیته، که با حضور هر ۵ عضو آن برگزار شده، اکثریت اعضا به لغو کسر امتیاز و تبدیل آن به محرومیت از حضور تماشاگران در دو بازی خانگی رأی داده‌اند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در واکنش به حکم کمیته استیناف گفت: "با توجه به شرایطی که این باشگاه داشت ما به کمیته استیناف توصیه کردیم که این تصمیم را بگیرد. ولی این کمیته مستقل است و خودشان بحث‎های زیادی داشتند که در نهایت با 3 رأی موافق و 2 رأی مخالف این رأی را صادر کردند."

با توجه به اینکه آخرین بازی پرسپولیس در این فصل لیگ برتر ایران در زمین فولاد خوزستان برگزار می‌شود، محرومیت دو جلسه‌ای تماشاگران این تیم از حضور در بازی‌های خانگی از ابتدای فصل بعد اعمال خواهد شد.

جریمه ۲ امتیازی بعد از آن برای پرسپولیس در نظر گرفته شد که طرفداران این تیم در بازی خانگی مقابل داماش گیلان به محمود رفیعی، داور مسابقه، توهین کردند.

رفیعی در وقت‌های تلف شده بازی را نیمه کاره رها کرد و در پی آن کمیته انضباطی پرسپولیس را ۳-هیچ بازنده اعلام کرد.

با منتفی شدن جریمه دو امتیازی، پرسپولیس در لیگ برتر ایران با ۳۹ امتیاز در رده پانزدهم جدول می‌ماند.

این تیم با اولین تیم سقوط کننده به دسته پایین‌تر ۵ امتیاز فاصله دارد و حتی در صورت باخت در بازی آخر با خطر سقوط مواجه نخواهد بود.

پرسپولیس در سه بازی اخیرش در لیگ برتر مقابل تراکتورسازی، سایپا و راه آهن سه باخت پیاپی را متحمل شده و در هر یک از این بازی‌ها ۴ گل از حریفان خورده است.

در صورتی که پرسپولیس در پایان فصل در رده پانزدهم باقی بماند، بدترین نتیجه این تیم در مسابقات لیگ برتر ایران ثبت خواهد شد.

پیش از این، بدترین رتبه سرخپوشان تهرانی در لیگ برتر در سال ۱۳۸۵ بود که لیگ را در رده نهم به پایان بردند.

مطالب مرتبط