سپاهان قهرمان لیگ برتر ایران شد

سپاهان حق نشر عکس ISNA
Image caption سپاهان اصفهان برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شد

سپاهان با تساوی بدون گل مقابل مهمان خود مس سرچشمه، برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شد.

در آخرین هفته لیگ برتر ایران جمعه (۲۲ اردیبهشت، ۱۱ مه) ۹ دیدار برگزار شد که در حساس‌ترین آنها سه تیم سپاهان، تراکتورسازی و استقلال به امید کسب عنوان قهرمانی به میدان رفتند.

سپاهان تا پیش از بازی‌های امروز با سه امتیاز اختلاف نسبت به تراکتورسازی و استقلال در صدر جدول قرار داشت و برای بالا بردن جام قهرمانی تنها به یک امتیاز نیاز داشت که به آن دست یافت و با ۶۷ امتیاز قهرمان شد.

تراکتورسازی که تنها در صورت شکست سپاهان امید قهرمانی داشت، در تبریز با دو گل بر ملوان غلبه کرد. گل‌های تراکتورسازی را فلاویو لوپز (۳) و امید ابراهیمی (۶) به ثمر رساندد.

استقلال نیز در ورزشگاه آزادی با گل‌های آرش برهانی (۳ و ۱۸) و گوران یرکوویچ (۹۰) نفت تهران را سه بر صفر شکست داد.

بدین ترتیب تراکتورسازی و استقلال ۶۶ امتیازی شدند اما تیم تبریزی به دلیل تفاضل گل بیشتر نایب قهرمان این فصل لیگ برتر شد و استقلال سوم شد.

صبای قم چهارم شد

در دیگر بازی حساس امروز نیز صبای قم مقابل فجرسپاسی بدون گل مساوی شد و با توجه به شکست نفت تهران برابر استقلال، با ۵۰ امتیاز در رده چهارم لیگ برتر قرار گرفت.

صبا در صورت اختصاص چهار سهمیه آسیایی به ایران، به لیگ قهرمانان سال آینده راه خواهد یافت.

در دیگر بازی‌های امروز، پرسپولیس بعد از چند هفته ناکامی میزبان خود فولاد را دو بر یک شکست داد. علی کریمی (۵۶) و وحید هاشمیان (۶۹) دو گل پرسپولیس را زدند و تک گل فولاد را هم طالب ریکانی (۸) به ثمر رساند. پرسپولیس تا پیش از این بازی تا رده پانزدهم جدول پایین رفته بود اما با این برد 42 امتیازی شد و با سه پله صعود در رده دوازدهم قرار گرفت.

راه‌آهن هم موفقیت هفته پیش خود را تکرار کرد و چهار بر یک شاهین بوشهر را شکست داد. برای راه‌آهن مجتبی شیری (۱۷ و ۴۵)، بهادر عبدی (۱۸) و علیرضا عباس‌فرد (۶۰) گل زدند و تک گل شاهین را هم مدافع این تیم به اشتباه وارد دروازه خود کرد.

راه‌آهن با این پیروزی ۴۲ امتیازی شد و بالاتر از پرسپولیس در رده یازدهم قرار گرفت.

داماش گیلان نیز با دو گل علیرضا جهانبخش (۴۵) و علیرضا نظیف‌کار (۵۷) در مقابل گل جعفر بذری (۵۵) دو بر یک شهرداری تبریز را شکست داد. داماش با این پیروزی ۴۴ امتیازی شد و در هفتم جدول قرار گرفت.

صنعت نفت آبادان میزبان خود سایپای کرج را دو بر دو متوقف کرد. گل‌های سایپا را کریم انصاری‌فرد (۱۲) و ابراهیم صادقی (۷۹) زدند و میثم امیری (۷۹) و محمد لامی‌نژاد (۸۸) هم دو گل تیم مهمان را به ثمر رساندند.

سایپا و نفت آبادان هر دو ۴۳ امتیازی شدند اما به دلیل تفاضل گل بیشتر، سایپا هشتم و نفت آبادان دهم شد.

مس هم در کرمان با دو گل مصطفی شجاعی (۴۲) و احمد حسن‌زاده (۸۶) دو بر صفر ذوب‌آهن را برد و با ۴۳ امتیاز نهم شد. ذوب‌آهن اما با ۴۵ امتیاز خود در رده ششم ایستاد.

در پایان بازی‌های لیگ برتر ایران، کریم انصاری‌فرد با ۲۱ گل زده آقای گل رقابت‌های این فصل شد.

مطالب مرتبط