لیگ قهرمانان آسیا؛ صعود پرسپولیس و سرگروهی سپاهان

جواهیر سوکای زننده گل اول سپاهان حق نشر عکس AFP
Image caption سپاهان با برد 2-1 مقابل الاهلی عربستان به‌عنوان تیم اول گروه 3 به دور بعد رفت

در روز آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، امروز (سه‌شنبه ۱۵ مه) سپاهان با برد ۲-۱ مقابل الاهلی عربستان به‌عنوان تیم اول گروه ۳ به مرحله یک‌هشتم نهایی راه یافت.

سپاهان امروز در حالی در فولادشهر اصفهان میزبان الاهلی بودکه هر دو تیم با ۱۰ امتیاز از ۵ بازی قبلی صعودشان را از این گروه قطعی کرده بودند و بازی امروز تنها از نظر تعیین سرگروه برای دو تیم مهم بود.

زردپوشان با گل دقیقه ۱۹ جواهیر سوکای، بازیکن آلبانیایی‌اش از حریف عربستانی پیش افتادند، اما حریف عربستانی در دقیقه ۶۳ کار را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۸۶ محسن بنگر، مدافع ۳۲ ساله سپاهان، با یک ضربه سر بار دیگر سپاهان را جلو انداخت.

در دقایق پایانی بازی محرم نویدکیا می‌توانست گل سوم میزبان را هم بزند، ولی تعلل کاپیتان سپاهان باعث از دست رفتن این فرصت شد و بازی با همان نتیجه ۲-۱ به‌سود سپاهان تمام شد.

قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر ایران با این یپروزی ۱۳ امتیازی شد و به‌عنوان تیم اول گروه به یک‌هشتم نهایی رسید.

سپاهان در این مرحله با تیم دوم گروه ۱، که یکی از دو تیم الریان قطر و استقلال خواهد بود، روبرو می‌شود.

الاهلی عربستان هم با تیم اول گروه ۱، یعنی الجزیره امارات، بازی خواهد کرد.

در گروه ۴ پرسپولیس که در زمین الشباب امارات مقابل این تیم قرار گرفته بود، میزبان خود را ۳-۱ شکست داد و از صعود به یک‌هشتم نهایی مطمئن شد.

پرسپولیس که در دور رفت در تهران ۶ گل به حریف اماراتی زده بود، در بازی امروز در دقیقه ۸ روی ضربه ایستگاهی محمد عیسی گل خورد.

اما پیش از پایان نیمه اول ایمون زاید، بهترین گلزن پرسپولیس در این فصل لیگ قهرمانان، روی ارسال علی کریمی با ضربه سر بازی را مساوی کرد.

پرسپولیس در نیمه دوم تسلط بیشتری روی بازی داشت.

در دقیقه ۵۳ مهرداد پولادی روی یک ضربه ایستگاهی پرسپولیس را ۲-۱ جلو انداخت و در آخرین دقیقه وقت قانونی حسین بادامکی، که در نیمه دوم به بازی آمده بود، بعد از دریبل دو مدافع حریف گل سوم پرسپولیس را زد.

قرمزپوشان تهرانی با این برد ۳-۱ در پایان بازی‌های مرحله گروهی ۱۱ امتیازی شدند و صعودشان به یک‌هشتم نهایی قطعی شد.

در دیگر بازی این گروه الهلال مهمان خود الغرافه قطر را دو بر یک شکست داد.

بدین ترتیب الهلال با ۱۲ امتیاز به عنوان سرگروه و پرسپولیس با 11 امتیاز به عنوان تیم دوم به‌دور بعد صعود کردند.

پرسپولیس تک بازی مرحله یک‌هشتم نهایی را روز چهارشنبه 23 مه (3 خرداد) در زمین الاتحاد عربستان (تیم اول گروه ۲) برگزار خواهد کرد.

آخرین تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان، استقلال، روز چهارشنبه ۱۶ مه (27 اردیبهشت)، با نسف قارشی ازبکستان بازی می‌کند و برای صعود حتمی به مرحله یک‌هشتم نهایی به یک مساوی نیاز دارد.

مطالب مرتبط