واکنش‌ دیوید کامرون به پیروزی چلسی خبرساز شد

دیوید کامرون و آنگلا مرکل حق نشر عکس Reuters
Image caption شادمانی دیوید کامرون و بهت آنگلا مرکل از شکست بایرن مونیخ در ضربات پنالتی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، آشکارا از پیروزی چلسی برابر بایرن مونیخ به وجد آمده بود اما شکست تیم آلمانی در ضربات پنالتی آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور را در بهت فرو برد.

کاخ سفید تصاویری از جلسه سران هشت کشور صنعتی جهان در کمپ دیوید منتشر کرده که در حال تماشای بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا هستند و واکنش دیوید کامرون در لحظه قهرمانی چلسی نیز در آنها دیده می‌شود.

کامرون که هوادار باشگاه استون ویلا است، شادمانی خود را از قهرمانی تیم لندنی در زمین بایرن مونیخ پنهان نکرد. اما پیش از آن اظهار نظرش درباره جان تری، کاپیتان چلسی، از میکروفن های باز شنیده شد و انعکاس زیادی در رسانه‌ها پیدا کرد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption سران گروه هشت در حال تماشای فینال لیگ قهرمانان اروپا

دیوید کامرون وقتی قبل از شروع بازی درباره دیدار فینال با انگلا مرکل صحبت می‌کرد در پاسخ به این جمله مرکل که "جان تری بازی نخواهد کرد" گفت: "چه بهتر". مرکل پرسید: "او (تری) را دوست نداری؟" کامرون جواب داد: "او حرف های بدی زده است".

جان تری به "توهین نژادپرستانه" نسبت به آنتون فردیناند، بازیکن کوئینزپارک رنجرز" متهم است و این مسئله چندی پیش باعث گرفتن بازوبند کاپیتانی از او و استعفای فابیو کاپلو از سرمربیگری تیم ملی انگلستان شد. قرار است دادگاه رسیدگی به اتهامات جان تری در ۹ ژوئیه، پس از اتمام رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ برگزار شود.

در همین رابطه استیو روتردام، نماینده مجلس از حزب کارگر، از دیوید کامرون انتقاد کرده و گفته است: "کسی مثل دیوید کامرون باید درک بهتری از مسایل داشته باشد. هنوز دادگاه تری برگزار نشده و او نباید در این باره اظهار نظر کند. من این کار او را احمقانه می‌دانم. کامرون می‌خواهد طوری دیده شود که درباره اتفاقات روزمره‌ای حرف می‌زند که در کلوب‌ها درباره‌اش حرف می‌زنند. اما این کار دردسر دارد. همه اعمال او زیر ذره بین است."

مطالب مرتبط