جویی بارتون دوازده بازی محروم شد

جویی بارتون حق نشر عکس AFP
Image caption جویی بارتون به دلیل رفتارهای ناهنجارش بارها با محرومیت و جریمه مواجه شده است

جویی بارتون "پسر بداخلاق" لیگ برتر فوتبال انگلستان به دلیل رفتار خشونت آمیز در دیدار کوئینزپارک رنجرز مقابل منچسترسیتی به دوازده بازی محرومیت محکوم شد.

در حساسترین بازی لیگ برتر انگلستان که تکلیف قهرمانی فصل را مشخص کرد، روز ۱۳ مه کوئینزپارک رنجرز مهمان منچسترسیتی صدرنشین بود. برای رنجرز هم که در خطر سقوط بود آن بازی از اهمیت فراوانی برخوردار بود.

گرچه در یک شرایط استثنایی منچسترسیتی آن بازی را در لحظات آخر برد و قهرمان شد و رنجرز هم به لطف تساوی رقیبش بولتون مقابل استوک از سقوط به دسته پایین‌تر رهایی یافت اما رفتار غیرورزشی جویی بارتون تبعات زیادی برای تیمش در برداشت.

(سابقه جنجال آفرینی های بارتون را اینجا بخوانید)

جویی بارتون که بازوبند کاپیتانی رنجرز را بر بازو داشت، در دقیقه ۵۴ پس از اینکه تیمش در یک وضعیت دور انتظار بازی را به تساوی کشانده بود، با آرنج به صورت کارلوس توز ضربه زد و با کارت قرمز داور مواجه شد.

اما این پایان ماجرا نبود. بارتون کسی نبود که به راحتی و بی درد سر زمین را ترک کند. او بعد از اینکه اعتراضش به داور بی‌ثمر ماند و چاره‌ای جز ترک زمین ندید، ابتدا ضربه‌ای به پهلوی سرجیو آگوئرو زد و او را نقش زمین کرد. سپس سعی کرد اعتراض وینسنت کامپنی، کاپیتان منچسترسیتی، را با ضربه سر به صورت او پاسخ دهد که خوشبختانه فاصله آنها مانع شد. در آخر هم در کنار خط به سمت ماریو بالوتلی یورش برد که کادر تیم و برخی بازکنان مانع درگیری او با بالوتلی شدند.

این اتفاق از چشم فدراسیون فوتبال انگلستان و رسانه‌ها دور نماند. جویی بارتون ۲۹ ساله که چند سالی است به دلیل رفتارهای ناهنجارش گاه و بی‌گاه در صدر اخبار رسانه‌های بریتانیا قرار گرفته، با کارت قرمز دوم فصلش باشگاه کوئینزپارک رنجرز هم به دردسر بزرگی انداخته است.

این باشگاه قبلا دردسر زیادی برای دو کارت قرمز و محرومیت چند هفته‌ای جیبریل سیسه، مهاجم فرانسوی، متحمل شده است و حالا مقاومت در برابر فشارهای زیادی که برای برخورد و "اخراج" بارتون از باشگاه وجود دارد کار دشواری به نظر می‌رسد.

قرارداد جویی بارتون با رنجرز تا سال ۲۰۱۵ است و دستمزد قابل توجه هفته‌ای ۸۰ هزار پوند را دریافت می‌کند. با شهرتی که بارتون به هم زده است فروش او به یک تیم دیگر کار آسانی نیست و اخراج او هزینه سرسام‌آوری را به این باشگاه تحمیل خواهد کرد.

مطالب مرتبط