رضایت کی‌روش از تیم ملی ایران با وجود باخت به آلبانی

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران حق نشر عکس Getty
Image caption با وجود باخت در بازی دوستانه مقابل آلبانی، کی‌روش از نمایش بازیکنانش ابراز رضایت کرد

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، با وجود باخت دیشب (یکشنبه ۲۷ مه) تیمش به آلبانی از بازیکنانش راضی است.

این بازی دوستانه در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و ایران با تک گلی که در نیمه دوم دریافت کرد، یک بر صفر به آلبانی باخت.

با وجود این نتیجه، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران معتقد است تیمش بهتر از حریف بازی کرده: "ما در این مسابقه پنج موقعیت مسلم گل داشتیم و مهاجمانمان سه بار با دروازه‌بان حریف تک به تک شدند اما متأسفانه نتوانستیم به گل برسیم. آلبانی در تمام طول مسابقه دو موقعیت گل داشت. تیم ما شایسته باخت نبود."

عملکرد تیم ملی مقابل آلبانی نظر مثبت برخی کارشناسان را هم به‌خود جلب کرده‌است.

مجید صالح، سرمربی فصل پیش سایپا، که چند جلسه از تمرینات تیم ملی در تهران را از نزدیک تماشا کرده بود، به خبرگزاری ایسنا گفت: "در مجموع معتقدم تیم ملی عملکرد بدی در این مسابقه نداشت. آنها تنها در یک لحظه غافلگیر شدند و گل خوردند. اما در بقیه زمان بازی بر جریان کار مسلط بودند."

مرتضی محصص، مدرس فوتبال هم در واکنش به باخت ایران مقابل آلبانی به خبرگزاری مهر گفت: "گر چه ایران به آلبانی باخت، اما نمی‌توانیم از شکل تیمی خوب ایران به‌راحتی بگذریم. تیم ملی در نیمه نخست عملکرد خوبی داشت، اما در نیمه دوم تعویض‌ها کمکی به تیم نکرد و اگر همان ترکیب نیمه نخست حفظ می‌شد، نتیجه بهتری بدست می‌آمد. به‌نظرم با تعویض‌های صورت گرفته در نیمه دوم شکل تیمی و هماهنگی از بین رفت."

کی‌روش مقابل آلبانی بازیکنان سپاهان، استقلال و پرسپولیس را، که هفته پیش در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده بودند، از ابتدا به زمین نفرستاد.

او همچنین در مورد استفاده نکردن از امید نظری، بازیکن دو‌رگه ایرانی- سوئدی، گفت: "می‌خواستم در این مسابقه امید نظری را به میدان بفرستم، اما متأسفانه فیفا هنوز اجازه این کار را به‌ما نداده‌است."

امید نظری که پدری ایرانی و مادری فیلیپینی دارد، ۲۱ سال پیش در سوئد متولد شده و در حال حاضر در باشگاه انگلهولمز این کشور بازی می‌کند.

او که تابحال برای تیم ملی سوئد بازی نکرده، چندی پیش اعلام کرد حاضر است پیراهن ایران را برتن کند.

در همین حال خسرو والی‌زاده، مدیر رسانه‌ای تیم ملی ایران، امروز اعلام کرد سرمربی تیم بعد از جلسه‌ای که با فریدون زندی داشته، با جدایی او از تیم ملی موافقت کرده‌است.

به گفته والی‌زاده، دلیل تصمیم زندی "مسائل شخصی مربوط به جایگاهش در تیم ملی" بوده‌است.

ایران روز ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) در اولین بازی دور آخر مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، در تاشکند مقابل ازبکستان قرار می‌گیرد.

مطالب مرتبط